mamici&prichindei
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

mamici&prichindei


 
AcasaAcasa  PortalPortal  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Mamica gospodina!

In jos 
+6
dodo19
brigita
dana
raluca borzea
alinagherman
lili
10 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
lili
admin
admin
lili


Numarul mesajelor : 32234
Varsta : 44
Localizare : craiova
Data de inscriere : 08/03/2009

Mamica gospodina! Empty
MesajSubiect: Mamica gospodina!   Mamica gospodina! Icon_minitimeLun 25 Oct - 1:51:58

A venit toamna si cum toate mamicile gospodine se lauda ca sunt ocupate cu pusul muraturilor, cu prepararea dulceturilor, gemurilor, zacuscai etc.. luna aceasta in cadrul acestui concurs vrem sa vedem poze cu camara dumneavoastra. Astfel incepind de azi si pana vineri 29 octombrie va asteptam cu 1-3 poze in care sa ne aratati cat de frumos stau borcanele de zacusca si dulceturi in camara, cat de "batzosi/batzoase" stau pepenasii si verzele puse la murat, cat de frumos stau fructele in compot...
In zilele de sambata si duminica va astept cu un mesaj pm la user lili care sa contina un clasament cu numele a trei mamici gospodine carora sa le atribuiti urmatorul punctaj: 3 puncte, 2 puncte si respectiv 1 punct.
Castigatoarea va fi desemnata in zilele urmatoare: luni, marti si va fi cea care va aduna cel mai mare punctaj.
Si luna aceasta premiul oferit de prietena noastra vivi capbun este premiu-surpriza in valoare de 10 ron!
Insa nu uitati ca ea ne asteapta si la shopping http://viva-margele.blogspot.com/

****ATENTIE ****
-SE POT INSCRIE IN CONCURS NUMAI MEMBRII ACTIVI AI FORUMULUI
- POT VOTATI NUMAI MEMBRII ACTIVI AI FORUMULUI, INDIFERENT DACA PARTICIPA SAU NU LA CONCURS!!
Sus In jos
alinagherman
mamica moderna
mamica moderna
alinagherman


Numarul mesajelor : 26955
Varsta : 41
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 16/03/2009

Mamica gospodina! Empty
MesajSubiect: Re: Mamica gospodina!   Mamica gospodina! Icon_minitimeLun 25 Oct - 2:49:02

acum sa vedem cine a fost harnica lol!
Sus In jos
raluca borzea
mamica vorbareata
mamica vorbareata
raluca borzea


Numarul mesajelor : 34368
Varsta : 43
Localizare : agnita
Data de inscriere : 09/06/2008

Mamica gospodina! Empty
MesajSubiect: Re: Mamica gospodina!   Mamica gospodina! Icon_minitimeLun 25 Oct - 7:49:49

offffffffffffff.................pai nu am poze ca sunt la soacra in pivnita ca noi nu avem
Sus In jos
dana
prichindel de sase stelute
prichindel de sase stelute
dana


Numarul mesajelor : 14578
Varsta : 46
Localizare : Rm.Sarat
Data de inscriere : 20/07/2009

Mamica gospodina! Empty
MesajSubiect: Re: Mamica gospodina!   Mamica gospodina! Icon_minitimeJoi 28 Oct - 0:20:31

ala eu ,,ala eu ,,,,, Mamica gospodina! 29174 eu am umplut camara da n-am cu ce-o poza Mamica gospodina! 804181
Sus In jos
brigita
prichindelul asistent
prichindelul asistent
brigita


Numarul mesajelor : 73586
Localizare : Ocna Mures
Data de inscriere : 29/03/2008

Mamica gospodina! Empty
MesajSubiect: Re: Mamica gospodina!   Mamica gospodina! Icon_minitimeJoi 28 Oct - 1:47:28

nu te credem dana Mamica gospodina! 29174 pana nu vedem!
anul acesta am fost cam puturoasa
am facut numai zacusca si castraveti ,gogosari sa vedem cum fac pozele!
gemurile am primit de unde lucram lol!
Sus In jos
brigita
prichindelul asistent
prichindelul asistent
brigita


Numarul mesajelor : 73586
Localizare : Ocna Mures
Data de inscriere : 29/03/2008

Mamica gospodina! Empty
MesajSubiect: Re: Mamica gospodina!   Mamica gospodina! Icon_minitimeJoi 28 Oct - 1:55:31

si cum vorba din batrani e "ce poti face astazi nu lasa pe maine" ,am sosit cu pozele! lol!

Mamica gospodina! Imag191-1

Mamica gospodina! Imag190-1

Mamica gospodina! Imag189-1

si aceasta poza e inafara de concurs ca nu le-am facut eu,adica cam particip la producere daca ma gandesc bine Mamica gospodina! 29174

Mamica gospodina! Imag192-1
Sus In jos
lili
admin
admin
lili


Numarul mesajelor : 32234
Varsta : 44
Localizare : craiova
Data de inscriere : 08/03/2009

Mamica gospodina! Empty
MesajSubiect: Re: Mamica gospodina!   Mamica gospodina! Icon_minitimeJoi 28 Oct - 7:41:36

asa deci...maine e ultima zi...si doar brigi-i harnica da??? Mamica gospodina! 804181
eee...ma duc sa fac poze ca prind loc in clasament macar Mamica gospodina! 29174
Sus In jos
dodo19
admin
admin
dodo19


Numarul mesajelor : 5803
Varsta : 46
Localizare : Brasov
Data de inscriere : 01/04/2008

Mamica gospodina! Empty
MesajSubiect: Re: Mamica gospodina!   Mamica gospodina! Icon_minitimeJoi 28 Oct - 8:28:46

Felicitari Brigi! Mama ce-as manca zacusca!!! Mamica gospodina! 804181 In iarna asta poate iti facem o vizita Mamica gospodina! 29174 Alea din supermarket nu se compara deloc cu cele facute in casa. Ce facem noi iese de 10 ori mai gustos. Si categoric si mai sanatos. ;)
Eu n-am ce cauta aici Mamica gospodina! 804181 N-am pus pentru iarna decat vinete. Mamica gospodina! 215691 Oricum, sunt mandra ca macar pe alea am reusit sa le fac eu singurica lol! Mi-a mai pus soacra suc de rosii, castraveti murati, gogosari. Gemul e bun ala din carrefour deci ne-am scos. Gogonele am vrut sa punem, dar ne-am luat cu altele si am uitat. Asta e, next year!

Pupici mamicutelor gospodine. Haideti cu poze sa vedem cu ce va laudati, sa stiu cum organizez concediul de sfarsit de an Mamica gospodina! 804181 Pana acum Brigi e cap de lista cu zacusca lol!

P.S. Vivi, daca ne citesti, te pup dulce si iti multumesc ca esti alaturi de noi luna de luna! Big hog! (a nu se intelege gresit! Te pup si iti multumesc chiar daca nu ne citesti, doar ca nu stiu cum o sa sti acest lucru Laught )
Sus In jos
brigita
prichindelul asistent
prichindelul asistent
brigita


Numarul mesajelor : 73586
Localizare : Ocna Mures
Data de inscriere : 29/03/2008

Mamica gospodina! Empty
MesajSubiect: Re: Mamica gospodina!   Mamica gospodina! Icon_minitimeVin 29 Oct - 1:21:33

mersi fetelor!
Dodo sigur iti tin zacusca ca nu prea ne batem sa le mancam Mamica gospodina! 29174 amandoi suntem "bolnavi" dupa ce le mancam si copii nici nu-l gusta!asa ca puteti veni sa mancati toate lol!

Chiar nimeni nu mai vine cu poze? Mamica gospodina! 90919 fiecare puneti cateceva de iarna!
Sus In jos
brigita
prichindelul asistent
prichindelul asistent
brigita


Numarul mesajelor : 73586
Localizare : Ocna Mures
Data de inscriere : 29/03/2008

Mamica gospodina! Empty
MesajSubiect: Re: Mamica gospodina!   Mamica gospodina! Icon_minitimeVin 29 Oct - 1:22:56

cu reteta de la gogosarii in bulion am facut furori la servic ,le-am dat reteta si au fost tare incantate colegele si sotii lor!sunt tare gustosi! lol!
Sus In jos
wolf miki
photo stylist
photo stylist
wolf miki


Numarul mesajelor : 18275
Varsta : 50
Localizare : Galati
Data de inscriere : 18/06/2008

Mamica gospodina! Empty
MesajSubiect: Re: Mamica gospodina!   Mamica gospodina! Icon_minitimeVin 29 Oct - 8:54:57

sa traiasca mama si cu soacra sa mai faca! Mamica gospodina! 29174 eu nu am pus nimic anul asta.....astept sa puna sotul varza,restul aduc de la tara.... lol!
felicitari Brigi! stiam ca esti o harnicutza!!!!! Mamica gospodina! 734677
Sus In jos
alinagherman
mamica moderna
mamica moderna
alinagherman


Numarul mesajelor : 26955
Varsta : 41
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 16/03/2009

Mamica gospodina! Empty
MesajSubiect: Re: Mamica gospodina!   Mamica gospodina! Icon_minitimeVin 29 Oct - 11:48:33

maine fac si eu poze la castravetii pusi de sotul meu... ca eu de abia iesisem din spital.... imi place la nebunie zacusca dar nu stiu s-o fac. anul trecut am facit tocana dar acum cu nasterea nu am mai avut timp
bravo brigi...tare harnicuta esti Mamica gospodina! 311766
Sus In jos
brigita
prichindelul asistent
prichindelul asistent
brigita


Numarul mesajelor : 73586
Localizare : Ocna Mures
Data de inscriere : 29/03/2008

Mamica gospodina! Empty
MesajSubiect: Re: Mamica gospodina!   Mamica gospodina! Icon_minitimeVin 29 Oct - 22:11:59

pai ce nu am concurente???????????????? Mamica gospodina! 499460
Sus In jos
raluca borzea
mamica vorbareata
mamica vorbareata
raluca borzea


Numarul mesajelor : 34368
Varsta : 43
Localizare : agnita
Data de inscriere : 09/06/2008

Mamica gospodina! Empty
MesajSubiect: Re: Mamica gospodina!   Mamica gospodina! Icon_minitimeSam 30 Oct - 0:51:37

brigi pe primul loc...........ca eu nu am ajuns la soacar sa imi pozez muraturile
Sus In jos
brigita
prichindelul asistent
prichindelul asistent
brigita


Numarul mesajelor : 73586
Localizare : Ocna Mures
Data de inscriere : 29/03/2008

Mamica gospodina! Empty
MesajSubiect: Re: Mamica gospodina!   Mamica gospodina! Icon_minitimeDum 31 Oct - 3:51:23

pai din ateatea concurente pe ce loc ai vreau sa fiu?pe ultimul? Mamica gospodina! 29174
Sus In jos
alinagherman
mamica moderna
mamica moderna
alinagherman


Numarul mesajelor : 26955
Varsta : 41
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 16/03/2009

Mamica gospodina! Empty
MesajSubiect: Re: Mamica gospodina!   Mamica gospodina! Icon_minitimeDum 31 Oct - 4:07:50

nici eu nu am reusit sa mai fac poze....
Sus In jos
klaudya87
mamica jucausa
mamica jucausa
klaudya87


Numarul mesajelor : 22874
Varsta : 37
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/09/2010

Mamica gospodina! Empty
MesajSubiect: Re: Mamica gospodina!   Mamica gospodina! Icon_minitimeDum 31 Oct - 5:06:46

acum adaug si eu o poza aici

am pus cateva borcane de muraturi amestecate si putin gem de prune


a si niste zacusta de legume cu peste
am pus cate 2borcane din fiecare sa le fac la toate poze
Mamica gospodina! P9010002

Uploaded with ImageShack.us
Sus In jos
brigita
prichindelul asistent
prichindelul asistent
brigita


Numarul mesajelor : 73586
Localizare : Ocna Mures
Data de inscriere : 29/03/2008

Mamica gospodina! Empty
MesajSubiect: Re: Mamica gospodina!   Mamica gospodina! Icon_minitimeDum 31 Oct - 10:13:00

super arata claudia Big hog!
Sus In jos
lili
admin
admin
lili


Numarul mesajelor : 32234
Varsta : 44
Localizare : craiova
Data de inscriere : 08/03/2009

Mamica gospodina! Empty
MesajSubiect: Re: Mamica gospodina!   Mamica gospodina! Icon_minitimeMar 2 Noi - 0:38:27

declar oficial castigatoare pe BRIGITA....felicitari brigi, si aici te-ai dovedit a fi cea mai harnica...vin si eu cu poze sa vedeti ca sunt si eu harnicuta doar ca n-am avut timp sa vin cu poze...dar nu-mi pare rau ca cine a castigat si-a meritat premiul///sa vedem daca am timp s-o sun azi pe vivi Mamica gospodina! 554842
Sus In jos
alinagherman
mamica moderna
mamica moderna
alinagherman


Numarul mesajelor : 26955
Varsta : 41
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 16/03/2009

Mamica gospodina! Empty
MesajSubiect: Re: Mamica gospodina!   Mamica gospodina! Icon_minitimeMar 2 Noi - 8:03:37

felicitari brigi Big hog!
Sus In jos
brigita
prichindelul asistent
prichindelul asistent
brigita


Numarul mesajelor : 73586
Localizare : Ocna Mures
Data de inscriere : 29/03/2008

Mamica gospodina! Empty
MesajSubiect: Re: Mamica gospodina!   Mamica gospodina! Icon_minitimeMar 2 Noi - 10:42:09

mersi lili ,dar pe jumatate sunt bucuroasa ,ar fi trebuit sa mai amanam o saptamana ca sa am contracandidate lol!

sa-i aduci aminte si de premiul de luna trecuta la vivi ,eu i-am lasat mesaj pe mes si i-am trimis email! i love you
Sus In jos
klaudya87
mamica jucausa
mamica jucausa
klaudya87


Numarul mesajelor : 22874
Varsta : 37
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/09/2010

Mamica gospodina! Empty
MesajSubiect: Re: Mamica gospodina!   Mamica gospodina! Icon_minitimeMar 2 Noi - 11:12:40

felicitari brigita
Sus In jos
dana
prichindel de sase stelute
prichindel de sase stelute
dana


Numarul mesajelor : 14578
Varsta : 46
Localizare : Rm.Sarat
Data de inscriere : 20/07/2009

Mamica gospodina! Empty
MesajSubiect: Re: Mamica gospodina!   Mamica gospodina! Icon_minitimeMar 2 Noi - 21:43:21

felicitari harnicutzo Mamica gospodina! 311766
Sus In jos
brigita
prichindelul asistent
prichindelul asistent
brigita


Numarul mesajelor : 73586
Localizare : Ocna Mures
Data de inscriere : 29/03/2008

Mamica gospodina! Empty
MesajSubiect: Re: Mamica gospodina!   Mamica gospodina! Icon_minitimeMier 3 Noi - 11:07:42

mersi ,mersi Big hog!
Sus In jos
bobodeni06
prichindel de cinci stelute
prichindel de cinci stelute
bobodeni06


Numarul mesajelor : 13241
Varsta : 40
Localizare : cluj
Data de inscriere : 24/03/2010

Mamica gospodina! Empty
MesajSubiect: Re: Mamica gospodina!   Mamica gospodina! Icon_minitimeMier 3 Noi - 11:16:54

felicitari brigi Mamica gospodina! 554842
Sus In jos
http://lilypie[url=http://www.stradapiticilor.ro/?chioscul=blink
Continut sponsorizat





Mamica gospodina! Empty
MesajSubiect: Re: Mamica gospodina!   Mamica gospodina! Icon_minitime

Sus In jos
 
Mamica gospodina!
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Gospodina 7 zile din 7!
» Fii gospodina si 4passion te premiaza!
» Cea mai haioasa mamica
» Mamica Saptamanii 3
» mamica saptamanii 4

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
mamici&prichindei :: concursuri :: Viva-margele-
Mergi direct la: