mamici&prichindei
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

mamici&prichindei


 
AcasaAcasa  PortalPortal  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Bradutul de Craciun!

In jos 
+3
brigita
alinagherman
Lulu_kim
7 participanți
AutorMesaj
Lulu_kim
prichindelul jucaus
prichindelul jucaus
Lulu_kim


Numarul mesajelor : 1222
Varsta : 34
Localizare : Romania
Data de inscriere : 19/11/2010

Bradutul de Craciun! Empty
MesajSubiect: Bradutul de Craciun!   Bradutul de Craciun! Icon_minitimeVin 3 Dec - 0:33:23

In fiecare an, cu cateva saptamani inaintea Craciunului, incepem sa cautam un brad frumos pe care sa il putem decora cu lumini si decoratii colorate. Un moment placut pentru ca intreaga familie sa se bucure. Dar de ce facem asta?
Spuneti-ne cand impodobiti bradul...si cum!!Sa ne bucuram impreuna de Craciun! Big hog! Bradutul de Craciun! 311766
Sus In jos
alinagherman
mamica moderna
mamica moderna
alinagherman


Numarul mesajelor : 26955
Varsta : 41
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 16/03/2009

Bradutul de Craciun! Empty
MesajSubiect: Re: Bradutul de Craciun!   Bradutul de Craciun! Icon_minitimeVin 3 Dec - 8:23:54

noi avem un bradut artificial ...si de acum ne bazam si pe ajutorul lui fabi. anul trecut era mai mic si nu cred ca si-a dat seama foarte bine care-i treaba cu bradutul. cand nu erau copii il impodobeam in ajun ca nu plecam nicaieri dar acum in ajun ne intalnim cu prietenii si o sa-l impodobim pe 23 decembrie
Sus In jos
brigita
prichindelul asistent
prichindelul asistent
brigita


Numarul mesajelor : 73586
Localizare : Ocna Mures
Data de inscriere : 29/03/2008

Bradutul de Craciun! Empty
MesajSubiect: Re: Bradutul de Craciun!   Bradutul de Craciun! Icon_minitimeVin 3 Dec - 9:57:01

super tema laura Big hog!
Eu imi aduca aminte cu placere cand eram copil si vedeam pomul gata impodobit!In ajunul craciunului mergeam la biserica si deacolo la colindat .abea asteptam sa ajungem acasa sa vdem pomul imbodobit si cadourile!
Dupa ani de zile m-am prins ca cine imbodobea pomul ,era tata care nu venea niciodata cu noi la biserica lol! aveam pom artificial si l-am gasit odata din grsala si daetuncea impodobeam bradul impreuna cu parintii! lol!
Dec and ne-am casatorit si a crescut flori imbodobim impreuna pomul ,am luat obiceiul din alte tari!
pacat ca numai e asa supriza sigur pentru ei cum era la noio!
Dragos depeacuma ma intreaba cand cumparam bradul sa-l impodobim..i-am spus ca trimite mosul prin oamenii de la piatat sa ne vanda brazii! lol!
Sus In jos
alinagherman
mamica moderna
mamica moderna
alinagherman


Numarul mesajelor : 26955
Varsta : 41
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 16/03/2009

Bradutul de Craciun! Empty
MesajSubiect: Re: Bradutul de Craciun!   Bradutul de Craciun! Icon_minitimeVin 3 Dec - 10:15:04

si eu acasa la parintii mei impodobeam bradul impreuna....doar cand eram mica il gaseam impodobit. si ascultam si colinde . as vrea sa pastram si acum traditia de a impodobi bradul impreuna ascultand colinde.... si imi place sa pun cadouri sub brad pt cei dragi
Sus In jos
Lulu_kim
prichindelul jucaus
prichindelul jucaus
Lulu_kim


Numarul mesajelor : 1222
Varsta : 34
Localizare : Romania
Data de inscriere : 19/11/2010

Bradutul de Craciun! Empty
MesajSubiect: Re: Bradutul de Craciun!   Bradutul de Craciun! Icon_minitimeVin 3 Dec - 10:54:04

noi avem bradul artificial cumparat deja si anul acesta vreau doar sa mai adaug cate ceva la ce mai am .
ieri spre exemplu am cumparat niste clopotei argintii micuti , foarte draguti , pe care ii voi folosi la coronite .am mai luat si niste fundite rosii , mari , tot pt coronite si o esenta de brad pt aromoterapie . pt ca e bradutul artificial cumpar multe crengi si incerc sa pun mai peste tot , sub forma de coronite , sau in vazele de flori si folosesc diferite ornamente . iar aromoterapia e nelipsita de la noi ; e foarte relaxanta si avem fel si fel de esente .aaaa, mai am si esenta de portocale de anul trecut . e suuper cand fac de-aia . cel putin noua ne place .

voi face poze .deocamdata nu am inceput aceste aranjamente, le fac cat mai aproape de Craciun .
Sus In jos
klaudya87
mamica jucausa
mamica jucausa
klaudya87


Numarul mesajelor : 22874
Varsta : 37
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/09/2010

Bradutul de Craciun! Empty
MesajSubiect: Re: Bradutul de Craciun!   Bradutul de Craciun! Icon_minitimeDum 5 Dec - 6:29:32

Si eu imi aduc aminte ca bradul il faceam acasa aranjam prin casa,cu beculete beteala.Iar de mos nicale ne puneau sa facem ghetutele si imi aduc aminte ca intr-un an m-am trezit peste noapte sa ma duc la baie si am prins- o pe mama ca ne punea in ghete dulciurile....Iar de craciun tata se imbraca in mos craciun si odata la recunoscut Mihaela dupa pantofi va dati seama ce distractie a fost Bradutul de Craciun! 29174 Bradutul de Craciun! 29174

Ador Craciunul sa il fac cu famila iar anul acesta este primul an cu fetita mea si ma gandesc ca acum un an pe vremea asta se concepea printesica mea si noi nu am stiut Bradutul de Craciun! 499460 Bradutul de Craciun! 499460 mi-au dat lacrimile gata numai scriu
Sus In jos
klaudya87
mamica jucausa
mamica jucausa
klaudya87


Numarul mesajelor : 22874
Varsta : 37
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/09/2010

Bradutul de Craciun! Empty
MesajSubiect: Re: Bradutul de Craciun!   Bradutul de Craciun! Icon_minitimeDum 5 Dec - 6:30:45

cu tata aranjam bradutul si prin casa...tata este special pt mine ca si aceasta sarbatoare mare Big hog! Big hog! Big hog!
Sus In jos
wolf miki
photo stylist
photo stylist
wolf miki


Numarul mesajelor : 18275
Varsta : 51
Localizare : Galati
Data de inscriere : 18/06/2008

Bradutul de Craciun! Empty
MesajSubiect: Re: Bradutul de Craciun!   Bradutul de Craciun! Icon_minitimeMar 7 Dec - 10:10:48

noi am facut pregatirile la scoala deocamdata..acasa mai astept un pic... lol!

Bradutul de Craciun! 64744608

Sus In jos
emidiaconu
prichindelul stie-tot
prichindelul stie-tot
emidiaconu


Numarul mesajelor : 4288
Varsta : 46
Localizare : targu mures
Data de inscriere : 29/03/2008

Bradutul de Craciun! Empty
MesajSubiect: Re: Bradutul de Craciun!   Bradutul de Craciun! Icon_minitimeMar 7 Dec - 13:13:00

si noi impodobim impreuna bradul dar daria stie ca trebuie impobobit pt ca mosul aduce cadourile sub brad...anul trecut l-a impodobit singura pe al ei si era tare fericita...avea bradul cam 1 m.. Bradutul de Craciun! 29174
Sus In jos
brigita
prichindelul asistent
prichindelul asistent
brigita


Numarul mesajelor : 73586
Localizare : Ocna Mures
Data de inscriere : 29/03/2008

Bradutul de Craciun! Empty
MesajSubiect: Re: Bradutul de Craciun!   Bradutul de Craciun! Icon_minitimeMier 8 Dec - 2:32:45

foarte frumoas vali! Big hog!
Sus In jos
Lulu_kim
prichindelul jucaus
prichindelul jucaus
Lulu_kim


Numarul mesajelor : 1222
Varsta : 34
Localizare : Romania
Data de inscriere : 19/11/2010

Bradutul de Craciun! Empty
MesajSubiect: Re: Bradutul de Craciun!   Bradutul de Craciun! Icon_minitimeJoi 9 Dec - 1:08:14

Eu am camparat niste mosi craciuni frumosi de pus in brad...niste betala noua ...niste clopotei...si instalatie pentru geamuri!!Mai multe!!
Sus In jos
brigita
prichindelul asistent
prichindelul asistent
brigita


Numarul mesajelor : 73586
Localizare : Ocna Mures
Data de inscriere : 29/03/2008

Bradutul de Craciun! Empty
MesajSubiect: Re: Bradutul de Craciun!   Bradutul de Craciun! Icon_minitimeJoi 9 Dec - 2:45:51

eu sa vad ce mai am ca dragos tot umbla la globuri si toate le am intr-o cutie si ce mai ramen de dragos punem pe pom si mai cumparam! lol!
Sus In jos
bobodeni06
prichindel de cinci stelute
prichindel de cinci stelute
bobodeni06


Numarul mesajelor : 13241
Varsta : 40
Localizare : cluj
Data de inscriere : 24/03/2010

Bradutul de Craciun! Empty
MesajSubiect: Re: Bradutul de Craciun!   Bradutul de Craciun! Icon_minitimeJoi 9 Dec - 4:58:18

si noi acasa cu ai mei imodobeam bradul impreuna toti 4 ,,si dupa ce m-am casatorit toti facem bradul fiecare punea cate ceva pe el ,,,,,,,,,,,,,,,
anul acesta il fac doar cu tati si denisa ,,,,,,,,,,dar inca mai trebuie sa cumpar globuri ,instalatie ....betala noua ,,,,,,,,,,,,,caci nu i le iau la mama chiar daca le-am cump eu ,,,,,,,,,,,,,,,,,avem si doi mosi craciuni care vin sub brad .....avem o steluta invarul bradului la curent este ff frumoasa ,,,,,,,,,,,,,,,eu de abia astept sa facem bradul ...................dar ce este trist nu este zapada Bradutul de Craciun! 409573
Sus In jos
http://lilypie[url=http://www.stradapiticilor.ro/?chioscul=blink
bobodeni06
prichindel de cinci stelute
prichindel de cinci stelute
bobodeni06


Numarul mesajelor : 13241
Varsta : 40
Localizare : cluj
Data de inscriere : 24/03/2010

Bradutul de Craciun! Empty
MesajSubiect: Re: Bradutul de Craciun!   Bradutul de Craciun! Icon_minitimeJoi 9 Dec - 5:01:16

chiar daca facem bradut acasa noi ne facem craciunul la bunica la tara unde am crescut ,,,,,,,,,,,,si acolo ne adunam toata familia ,,,,,,,si fratii mamei ,,,,,,,,,,,este ff frumos la tara .............si acolo facem bradut in fiecare an .de cand eram noi copii bunica ne facea brad
Sus In jos
http://lilypie[url=http://www.stradapiticilor.ro/?chioscul=blink
Lulu_kim
prichindelul jucaus
prichindelul jucaus
Lulu_kim


Numarul mesajelor : 1222
Varsta : 34
Localizare : Romania
Data de inscriere : 19/11/2010

Bradutul de Craciun! Empty
MesajSubiect: Re: Bradutul de Craciun!   Bradutul de Craciun! Icon_minitimeVin 10 Dec - 10:49:35

Eu am brad artificial !!Dar parca e mai frumos cel natural!!Poate vom cumpara unul natural! Bradutul de Craciun! 215691
Sus In jos
Continut sponsorizat





Bradutul de Craciun! Empty
MesajSubiect: Re: Bradutul de Craciun!   Bradutul de Craciun! Icon_minitime

Sus In jos
 
Bradutul de Craciun!
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
mamici&prichindei :: Sarbatori, Evenimente, Traditii si Obiceiuri :: Sarbatori :: Sarbatorile lunii Decembrie :: Sarbatorile de iarna!-
Mergi direct la: