mamici&prichindei
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

mamici&prichindei


 
AcasaAcasa  PortalPortal  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Cafeneaua mamicilor...11

In jos 
+14
viviana
Cris
Mirela
lili
adriana_1
klaudya87
wolf miki
marilena84
aniram
simpic
raluca borzea
brigita
alyna
Lulu_kim
18 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 16 ... 28, 29, 30
AutorMesaj
raluca borzea
mamica vorbareata
mamica vorbareata
raluca borzea


Numarul mesajelor : 34368
Varsta : 43
Localizare : agnita
Data de inscriere : 09/06/2008

Cafeneaua mamicilor...11 - Pagina 30 Empty
MesajSubiect: Re: Cafeneaua mamicilor...11   Cafeneaua mamicilor...11 - Pagina 30 Icon_minitimeJoi 16 Dec - 4:18:27

dana fii tare................
Sus In jos
dana
prichindel de sase stelute
prichindel de sase stelute
dana


Numarul mesajelor : 14578
Varsta : 46
Localizare : Rm.Sarat
Data de inscriere : 20/07/2009

Cafeneaua mamicilor...11 - Pagina 30 Empty
MesajSubiect: Re: Cafeneaua mamicilor...11   Cafeneaua mamicilor...11 - Pagina 30 Icon_minitimeJoi 16 Dec - 4:21:06

gata i-am pus lui taty ,,,acu sper sa ma lase marius sa va povestesc ca il vrea pe mickie
sa-ncep cu inceputul ,,stiti ca am dat examen in spital si fiind doar trei locuri iar cele 3 care au trebuit sa intre au luat nota 10 toate 3 iar eu am luat 9,25 ,,,am fost a-4-a ,,,,in fine si atunci mi-au spus ca imediat in noiembrie se vor m-ai face angajari pe perioada determinata de aceasta data si ca vor tine ciont de mine pt ca eu de fat sunt admisa dar nu m-ai au post mmmmei bine au deblocat din nou 3 posturi si le-au scos din nou la concurs si m-au pus din nou sa dau examen si m-au picat si de acesat data ,,,,ce parere aveti?sa nu fac depresie?????? Cafeneaua mamicilor...11 - Pagina 30 804181 Cafeneaua mamicilor...11 - Pagina 30 804181 Cafeneaua mamicilor...11 - Pagina 30 804181 bun si de-ar fo fost asta singura problema probabil ca n-as fi facut dar ,,,,,stiti ca m-am angajat la kauflan ,,,,bun ,,,pana pe 24 noiembrie cand s-a deschis magazinul au fost toate bune si frumoase m,,,apoi sa te tii neiculita ,,,,a inceput calvarul ,,,,,mi-a fost extrem de greu sa ma acomodez ,,,,m-ai ales ca aclo unde sunt eu adica la vitirna asisitata la mezeluri ,,branzeturi si delicatese este cel m-ai greu departament ,,,,,,doamne ce de lucruri noi pt mine de retinut si de facut ,,,,,n-spe mii de sortimente de mezeluri ,,de branzeteuri de masline ,,de sal;ate ,,,,,tooate cu codul lor acum am inceput sa m-ai retin din coduri dar la inceput ufff aa ,,,reduceri ,,,,un calvar reducerile ,,,,am avut si cate 20 de produse pe care a trebuit sa le scoatem la reducere de mali multe ori pe zi pe fiecare ,,,si de fiecare data se schimba codul si eticheta ,,,,,si sefii ,,,,o gramada care cum venea cu cate o idee pe capul nostru sa o punem inpractica ,,,apoi venea altul ca nu e bine asa ,,,si alta munca alta distractie ,,,,si au m-ai fost si oamenii din suport din magazinele din galati ,buzau si focsani ,,,care ne-au bulversat si m-ai tare cu regulile lor ,,,,,,fiecare cu parerile proprii ,,,,,apoi sefa mea ,,,o pustoaica de 21 de ani cu aere de sefa ,,,,,,,apoi munca fetelor ,,,,are cineva idee cata munca e in spatele acelor vitrine frumoasa si acelor rafturi supra incarcate ???????????sincer marturisesc ca eu nu aveam idee ,,,,e muncxa de sisif ,,,,munca occidentala la bani extrem de putini ,,,,,,nu avem timp sa mergem nici la wc fetelor ,,,nu m-ai zic sa ne luam pauza de masa ori macar sa bem o gura de apa ,,,,,a fost intardevar si o vanzare dementiala in fiecare zi de cand s-a dat drumul ,,,,,,la schimbul 1 la oar 5 -5,15 maximum tre sa fii pe raion si rar pleci la ora 2,30 cand se incheie programul iar la scimbul 2 nu am plecat niciodata m-ai devreme de ora 24 ,,uneori chiar la 1,30 am iesit din magazin Cafeneaua mamicilor...11 - Pagina 30 409573 ,,noaptea ,,,,,rupte de oboseala ,,,nu m-ai stim nici cum ne cheama nici cine suntem ,,,,e adevarat ca avem 2 libere pe sapt dar in acele doua zile nu faci altceva decat sa zaci ,,m-ai ales in prima zi ,,,,,dar nu munca fizica ar fi problema ci strsul la care suntem supasi ,,,vreau sa va spun ca am pland timp de 2 sapt in continuu si nu m-a lininstit decat distonocalmul ,,,,,si amz is ca daca nu reusesc sa ma acomodez nici sapt aceasta imi bag picioarele si imi dau demisia ,,,,desi am f mare nevoie de u job ,,,,si vreau sa va spsun ca au plecat deja f multi oameni ,,,,,,,,dar au venit altii ,,,,in fine ,,,,sapt aceasta a fost m-ai bine ,,,am inceput sa ma obisnuiesc si sa fac fata ,,,dar nici nu vreau sa ma gandesc la perioada sarbatorilor petse care nu stiu cum voi trece Cafeneaua mamicilor...11 - Pagina 30 409573
Sus In jos
raluca borzea
mamica vorbareata
mamica vorbareata
raluca borzea


Numarul mesajelor : 34368
Varsta : 43
Localizare : agnita
Data de inscriere : 09/06/2008

Cafeneaua mamicilor...11 - Pagina 30 Empty
MesajSubiect: Re: Cafeneaua mamicilor...11   Cafeneaua mamicilor...11 - Pagina 30 Icon_minitimeJoi 16 Dec - 4:27:06

dana , capul sus, imi imaginez cat e de greu................cat despre cei de la spital..........sa le fie rusine..............tot pilele lor au intrat, .....................si eu am dat examen pt postul de la electrica, si a intrat in fata mea fiica contabilei care a apelat la directorul general daca seful de la agnita nu i-a promis nimic...........ca el ma vroia pe mine..............uite asa a intrat o tipa psiholog pe post de casier, si eu cu 5 ani de casierie in spate am fost sub linie.................soarta ..............mergem mai departe
Sus In jos
dana
prichindel de sase stelute
prichindel de sase stelute
dana


Numarul mesajelor : 14578
Varsta : 46
Localizare : Rm.Sarat
Data de inscriere : 20/07/2009

Cafeneaua mamicilor...11 - Pagina 30 Empty
MesajSubiect: Re: Cafeneaua mamicilor...11   Cafeneaua mamicilor...11 - Pagina 30 Icon_minitimeJoi 16 Dec - 4:31:42

vreau sa va spun ca datorita stresului si presiunilor din toate partile ,,,si aproape in fiecare zi eram chemate la sedinta si certate ca pe niste copii prosti ,,,,,,ajunsesem sa nu ma mai recunosc nici eu ,,,pur si simplu clacasem ,,,ma inhibasem si nu m-ai puteam sa fac nimic ,,,,nu m-ai eram in stare sa stochez nici o informatie ,,,,,bai ,,nu ma mai recunosteam nici eu ,,,mereu imi spuneam ,,,,mai ,,da ce-i cu mine ?ca eu nu-s proasta ,,,ca eu am fost in stare de lucruri mult mai dificile ,,,am avut de-a face cu copii f bolnavi ,,,,cu cazuri grave ,,,,,,,si nu eram in stare sa retin niste mezeluri si sa fac niste reduceri ,,,,,dar pur si simplu nu puteam si nu ptem in continuare sa stam si la vanzare ,,,m-ai ales ca lumea parca nu se m-ai satura ,,,,cica-i criza ,,pe naiba ,,,,,da lumea banii pe toate prostiile ,,,,asa si in acelas timp sa fcai si reduceri ,,adica sa scoti toata cantitate fiecarui produs in parte de peste tot de pe unde-i impratiat si sa o cantaresti ,,sa-i bati codul ,,sa scoti eticheta ,,sa-i scrii termenul si pretul pe aticheta sia ta de cateva ori pe zi ,,,in acelas timp sa nu te prinda cu vitrina ,,,,nu goala ,,,,ci tot timpul plina ,,,adica tot timpul s-o aprovizionezi ,,,sa faci si curatenie in acelas timp ,,,sa stregi geamurile la vitrina constant ,,,sa ,,,sa ,,,,,e imposibil de multa munca care trebuie facuta in acelas timp pt un singur om ,,,aaaaaa si era sa uit de blocul de feliate ,,mi-a pus capac ,,,,,sa fie tot timpul arhi plin ,,,,,sa feliezi si sa-l aprovizionezi continu ,,,mi-am luat si degetul la feliator de-am zis ca mor de durere dezamagit
Sus In jos
klaudya87
mamica jucausa
mamica jucausa
klaudya87


Numarul mesajelor : 22874
Varsta : 37
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/09/2010

Cafeneaua mamicilor...11 - Pagina 30 Empty
MesajSubiect: Re: Cafeneaua mamicilor...11   Cafeneaua mamicilor...11 - Pagina 30 Icon_minitimeJoi 16 Dec - 4:32:10

offff dana stiu cum este sa lucrezi in hipermarket am lucrat si eu 4luni si nu am rezistat ma preferat sa ma chinui pana mi-am gasit alt job este ff greu coduri peste coduri.lume anesimtita dc faci ba fa asa sefi peste sefi.stiu dana prin ce ai trecut este un calvar munca intr-un hiper market consider ca sunt oameni care au nevoie de bani si nu au incotro sa o ia e viata de cacat
Sus In jos
klaudya87
mamica jucausa
mamica jucausa
klaudya87


Numarul mesajelor : 22874
Varsta : 37
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/09/2010

Cafeneaua mamicilor...11 - Pagina 30 Empty
MesajSubiect: Re: Cafeneaua mamicilor...11   Cafeneaua mamicilor...11 - Pagina 30 Icon_minitimeJoi 16 Dec - 4:33:47

Cafeneaua mamicilor...11 - Pagina 30 499460 Cafeneaua mamicilor...11 - Pagina 30 499460
Sus In jos
dana
prichindel de sase stelute
prichindel de sase stelute
dana


Numarul mesajelor : 14578
Varsta : 46
Localizare : Rm.Sarat
Data de inscriere : 20/07/2009

Cafeneaua mamicilor...11 - Pagina 30 Empty
MesajSubiect: Re: Cafeneaua mamicilor...11   Cafeneaua mamicilor...11 - Pagina 30 Icon_minitimeJoi 16 Dec - 4:37:15

da mai ralu ,,,,si in cazul meu exact aceeas situatie ,,,au bagat la pediatrie o tipa care a lucrat la garderba in spital si care nu alucrat niciodata ca asistenta dar barbat-su lucreaza la primarie ,,,,,,, Cafeneaua mamicilor...11 - Pagina 30 804181 eu cu ea ,,,ce daca am lucrat la pediatrie ?s-a uitat ,,,,,,nu am pile la primar ca acu spitalul apartine de primarie si primarul taie si spanzura ,,,pot sa -mi bag undeva anii din spital dezamagit
Sus In jos
raluca borzea
mamica vorbareata
mamica vorbareata
raluca borzea


Numarul mesajelor : 34368
Varsta : 43
Localizare : agnita
Data de inscriere : 09/06/2008

Cafeneaua mamicilor...11 - Pagina 30 Empty
MesajSubiect: Re: Cafeneaua mamicilor...11   Cafeneaua mamicilor...11 - Pagina 30 Icon_minitimeJoi 16 Dec - 4:39:04

offffffffff ce viata traim....................adevarul ca atunci cand merci cu sila la lucru e greu dezamagit
Sus In jos
raluca borzea
mamica vorbareata
mamica vorbareata
raluca borzea


Numarul mesajelor : 34368
Varsta : 43
Localizare : agnita
Data de inscriere : 09/06/2008

Cafeneaua mamicilor...11 - Pagina 30 Empty
MesajSubiect: Re: Cafeneaua mamicilor...11   Cafeneaua mamicilor...11 - Pagina 30 Icon_minitimeJoi 16 Dec - 4:40:06

asta cam asa e mai dana! nu ai pile mari si tari.............ai facut scoala degeaba dezamagit
Sus In jos
dana
prichindel de sase stelute
prichindel de sase stelute
dana


Numarul mesajelor : 14578
Varsta : 46
Localizare : Rm.Sarat
Data de inscriere : 20/07/2009

Cafeneaua mamicilor...11 - Pagina 30 Empty
MesajSubiect: Re: Cafeneaua mamicilor...11   Cafeneaua mamicilor...11 - Pagina 30 Icon_minitimeJoi 16 Dec - 4:40:27

da mai clau asa este ,,,pe asta se bazeaza domnii directori si sefi,,,,pe fatul ca orasul nostru e un oras mort ,,,,nu ai unde sa te duci ,,,,e imposibil sa-ti gaseste un job si sa m-ai iei si peste 5 mil salariu ,,,si ei stiu ca lumea e disperata si nu are incotor sa se duca asa ca ne f,,,,,la propriu
Sus In jos
klaudya87
mamica jucausa
mamica jucausa
klaudya87


Numarul mesajelor : 22874
Varsta : 37
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/09/2010

Cafeneaua mamicilor...11 - Pagina 30 Empty
MesajSubiect: Re: Cafeneaua mamicilor...11   Cafeneaua mamicilor...11 - Pagina 30 Icon_minitimeJoi 16 Dec - 4:41:44

da deasta profita is multi patroni ca vor numai sa isi bata joc
Sus In jos
klaudya87
mamica jucausa
mamica jucausa
klaudya87


Numarul mesajelor : 22874
Varsta : 37
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/09/2010

Cafeneaua mamicilor...11 - Pagina 30 Empty
MesajSubiect: Re: Cafeneaua mamicilor...11   Cafeneaua mamicilor...11 - Pagina 30 Icon_minitimeJoi 16 Dec - 4:42:03

daca nu au trecut prin ce trecem noi nu au de unde sa stie
Sus In jos
dana
prichindel de sase stelute
prichindel de sase stelute
dana


Numarul mesajelor : 14578
Varsta : 46
Localizare : Rm.Sarat
Data de inscriere : 20/07/2009

Cafeneaua mamicilor...11 - Pagina 30 Empty
MesajSubiect: Re: Cafeneaua mamicilor...11   Cafeneaua mamicilor...11 - Pagina 30 Icon_minitimeJoi 16 Dec - 4:43:58

tocmaia sta e ralu problema ca daca nu-ti place ceea ce faci ,,,,,,stii tu dragoste cu de-a sila nu se poate ,,,,,dar nu am ce sa fac trebuie sa rezist si sa fac fata pt copii ,,,,,,sper si ei ca daca vor trece sarbatorile aste va fi m=ai bine ,,m-ai usor ,,,o sa ma invat ,,,,,,,adevarul este ca nimeni la noi in oras nu-ti da 8 mil ,,,,un bon pe ziua lucratoare ,,,,,2 libere pe sapt ,,,,,,si acu de sarbatori ne-au dat cadouri si cate 35 lei de fiecare copil ,,,,,,,
Sus In jos
klaudya87
mamica jucausa
mamica jucausa
klaudya87


Numarul mesajelor : 22874
Varsta : 37
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/09/2010

Cafeneaua mamicilor...11 - Pagina 30 Empty
MesajSubiect: Re: Cafeneaua mamicilor...11   Cafeneaua mamicilor...11 - Pagina 30 Icon_minitimeJoi 16 Dec - 4:45:37

asta macar e ceva s-au gandit cat de cat la voi
Sus In jos
dana
prichindel de sase stelute
prichindel de sase stelute
dana


Numarul mesajelor : 14578
Varsta : 46
Localizare : Rm.Sarat
Data de inscriere : 20/07/2009

Cafeneaua mamicilor...11 - Pagina 30 Empty
MesajSubiect: Re: Cafeneaua mamicilor...11   Cafeneaua mamicilor...11 - Pagina 30 Icon_minitimeJoi 16 Dec - 4:47:47

mai intr-un fel le-am dat dreptate si sefilor ca nu le e nici lor usor ,,,,nu este usor sa fii sef de departamen ori sef marketing ,,ori director intr-un supermarcket ,,,,,,si m-ai ales la o deschidere unde e un haos total ,,,toti suntem incepatori ,,,,,,e greu pt toata lumea dar sa speram ca cei care vor rezista vor ramane ,,,si vor trece cu bine ,,,,pai numai de la noi ,,,din 8 fete care eram la vitrina asuistata am ramas 6 ,,,2 au plecat ca n-au m-ai putut saracele ,,,,,si acu ne e si mai greu ,,,,cred ca azi e ultima mea zi libera pana dupa anul nou
Sus In jos
dana
prichindel de sase stelute
prichindel de sase stelute
dana


Numarul mesajelor : 14578
Varsta : 46
Localizare : Rm.Sarat
Data de inscriere : 20/07/2009

Cafeneaua mamicilor...11 - Pagina 30 Empty
MesajSubiect: Re: Cafeneaua mamicilor...11   Cafeneaua mamicilor...11 - Pagina 30 Icon_minitimeJoi 16 Dec - 4:48:48

dar ne-au promis ca ne vom recupera liberele in ianuarie
Sus In jos
dana
prichindel de sase stelute
prichindel de sase stelute
dana


Numarul mesajelor : 14578
Varsta : 46
Localizare : Rm.Sarat
Data de inscriere : 20/07/2009

Cafeneaua mamicilor...11 - Pagina 30 Empty
MesajSubiect: Re: Cafeneaua mamicilor...11   Cafeneaua mamicilor...11 - Pagina 30 Icon_minitimeJoi 16 Dec - 4:50:42

m,ma duc sa ma sez un picut in pat ca m-ai traziu m-as duce in oras sa vorbesc cu mosul ca nu o sa m-ai am timp ,,,,,,poate m-ai intru deseara ,,,,,,va pupi pe toate ,,,,si pe cele cu care nu am reusit sa vorbesc Cafeneaua mamicilor...11 - Pagina 30 734677 Cafeneaua mamicilor...11 - Pagina 30 734677 Cafeneaua mamicilor...11 - Pagina 30 734677 Cafeneaua mamicilor...11 - Pagina 30 970467
Sus In jos
raluca borzea
mamica vorbareata
mamica vorbareata
raluca borzea


Numarul mesajelor : 34368
Varsta : 43
Localizare : agnita
Data de inscriere : 09/06/2008

Cafeneaua mamicilor...11 - Pagina 30 Empty
MesajSubiect: Re: Cafeneaua mamicilor...11   Cafeneaua mamicilor...11 - Pagina 30 Icon_minitimeJoi 16 Dec - 5:00:11

dana sa dea dumnezeu sa te obisnuiesti.....................bine ca v-au dat prima macar, va stimuleaza
Sus In jos
bobodeni06
prichindel de cinci stelute
prichindel de cinci stelute
bobodeni06


Numarul mesajelor : 13241
Varsta : 40
Localizare : cluj
Data de inscriere : 24/03/2010

Cafeneaua mamicilor...11 - Pagina 30 Empty
MesajSubiect: Re: Cafeneaua mamicilor...11   Cafeneaua mamicilor...11 - Pagina 30 Icon_minitimeJoi 16 Dec - 6:47:08

buna ziua fetelor .....ce faceti ?
eu azi am fost tot pe drumuri ,,,,am fost sa platesc imozitul la ap si masina ,,,cump ,,,pe afara cu denisa ......si pe cand am ajuns acasa mi-a venit si factura de gaz maine sa mererg sa o platesc si pe aia
Sus In jos
http://lilypie[url=http://www.stradapiticilor.ro/?chioscul=blink
klaudya87
mamica jucausa
mamica jucausa
klaudya87


Numarul mesajelor : 22874
Varsta : 37
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/09/2010

Cafeneaua mamicilor...11 - Pagina 30 Empty
MesajSubiect: Re: Cafeneaua mamicilor...11   Cafeneaua mamicilor...11 - Pagina 30 Icon_minitimeJoi 16 Dec - 7:30:54

ninge si la noi si este zapada pe jos Cafeneaua mamicilor...11 - Pagina 30 215691 Cafeneaua mamicilor...11 - Pagina 30 215691 Cafeneaua mamicilor...11 - Pagina 30 215691
Sus In jos
Continut sponsorizat





Cafeneaua mamicilor...11 - Pagina 30 Empty
MesajSubiect: Re: Cafeneaua mamicilor...11   Cafeneaua mamicilor...11 - Pagina 30 Icon_minitime

Sus In jos
 
Cafeneaua mamicilor...11
Sus 
Pagina 30 din 30Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 16 ... 28, 29, 30
 Subiecte similare
-
» Cafeneaua mamicilor..2
» Cafeneaua mamicilor ...3
» Cafeneaua mamicilor......19
» Cafeneaua mamicilor..4
» Cafeneaua mamicilor..20

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
mamici&prichindei :: cosul de gunoi :: arhiva 2010-
Mergi direct la: