mamici&prichindei
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

mamici&prichindei


 
AcasaAcasa  PortalPortal  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 povestea mea de viitor sau proaspat scolarel

In jos 
+8
eu_rave
emidiaconu
brigita
wolf miki
iassmyna
dodo19
ali_oltean@yahoo.ca
maryanda
12 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3
AutorMesaj
Andreea Juhos
prichindelul nou-venit
prichindelul nou-venit
Andreea Juhos


Numarul mesajelor : 160
Varsta : 47
Localizare : Hunedoara
Data de inscriere : 30/03/2008

povestea mea de viitor sau proaspat scolarel - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: povestea mea de viitor sau proaspat scolarel   povestea mea de viitor sau proaspat scolarel - Pagina 3 Icon_minitimeMier 10 Sept - 22:48:48

stati ca eu mai am 3,numa ca acum nu stiu ce sa scrie :www31: povestea mea de viitor sau proaspat scolarel - Pagina 3 215691 povestea mea de viitor sau proaspat scolarel - Pagina 3 970467
Sus In jos
eu_rave
prichindelul zambaret
prichindelul zambaret
eu_rave


Numarul mesajelor : 718
Varsta : 39
Data de inscriere : 31/03/2008

povestea mea de viitor sau proaspat scolarel - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: povestea mea de viitor sau proaspat scolarel   povestea mea de viitor sau proaspat scolarel - Pagina 3 Icon_minitimeMier 10 Sept - 22:50:52

te înţelegem mary..stai liniştită.... 💻
Sus In jos
eu_rave
prichindelul zambaret
prichindelul zambaret
eu_rave


Numarul mesajelor : 718
Varsta : 39
Data de inscriere : 31/03/2008

povestea mea de viitor sau proaspat scolarel - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: povestea mea de viitor sau proaspat scolarel   povestea mea de viitor sau proaspat scolarel - Pagina 3 Icon_minitimeMier 10 Sept - 22:52:06

ok andreea...aşteptăm să...:studyhttp://ww
Sus In jos
iassmyna
prichindelul jucaus
prichindelul jucaus
iassmyna


Numarul mesajelor : 1019
Varsta : 44
Localizare : bucuresti, sector 2 ( langa spitalul Sf. Pantelimon )
Data de inscriere : 05/04/2008

povestea mea de viitor sau proaspat scolarel - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: povestea mea de viitor sau proaspat scolarel   povestea mea de viitor sau proaspat scolarel - Pagina 3 Icon_minitimeJoi 11 Sept - 6:04:15

Va pot povesti...
Prima zi de gradinita a Ynei...
De cu o vara mai devreme de inceperea gradinitei, zi de zi treceam si ii aratam... Cat de frumoasa este, cum se joaca, copiii acolo... cum invata povesti, cantecele si fel si fel de lucruri noi !!!
Nimeni nu-si imagineaza cat de incantata era si ce nerabdatoare era sa vina si ''vremea ei'' !!!
Era micuta, avea 3 anisori, facusem exercitii indelungi de imbracat/dezbracat singurica, de spalat pe maini, de mers la toaleta, de mancat singura, plus multe alte sfaturi ce aveau s-o ajute !
Cine avea sa stie ca toate erau in zadar !
A venit ziua cea mare... ne-am gatit ca de plimbare, aveam emotii enorme... Eu cred ca mult mai mari, pt. ca ea abia astepta ! Asta imi dadea curaj !
Ajunse acolo, ne-am dus la dulapior, am aranjat rucsacelul, am schimbat incaltarile si am luat drumul clasei ! Inauntru... era maaaare jale ! Asta a dat-o peste cap... Copii ce ii stia din parc, plangeau de ti se rupea sufletul... Si apoi ea de ce ar fi tacut... S-a pus pe bocet... desi cred ca nu stia de ce plange, pt ca eu inca eram acolo... A luat-o domnisoara de manuta si a dus-o la putinele jucarii !!! M-am retras incet, cu lacrimi in ochi... dandu-mi seama ca ziua aceea era pierduta, urmand sa fac planton in fata gradinitei... Eu si alte prietene care aveau puii in aceeasi clasa !!!
Au urmat zile de cosmar... zile ce m-au facut sa renunt la gradi... pentru moment !!!
Anul acesta e mare si cred ca va face fata cu brio clasei pregatitoare...
V-am povestit prima zi de gradi, din viata Ynei !!! Anul 2005, septembrie !

Asa arata atunci :

povestea mea de viitor sau proaspat scolarel - Pagina 3 Ioana3ani101-4btuh6xlt

Si asa arata acum :

povestea mea de viitor sau proaspat scolarel - Pagina 3 Img1288y-4btuj39z8


Sper sa fie buna si mica noastra povestioara !!!
Sus In jos
https://mamici7prichindei.forumgratuit.ro/forum.htm
ali_oltean@yahoo.ca
prichindelul nou-venit
prichindelul nou-venit



Numarul mesajelor : 77
Varsta : 46
Localizare : Cluj-napoca
Data de inscriere : 05/09/2008

povestea mea de viitor sau proaspat scolarel - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: povestea mea de viitor sau proaspat scolarel   povestea mea de viitor sau proaspat scolarel - Pagina 3 Icon_minitimeJoi 11 Sept - 8:58:37

e super povestioara....felicitari! pupici
Sus In jos
eu_rave
prichindelul zambaret
prichindelul zambaret
eu_rave


Numarul mesajelor : 718
Varsta : 39
Data de inscriere : 31/03/2008

povestea mea de viitor sau proaspat scolarel - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: povestea mea de viitor sau proaspat scolarel   povestea mea de viitor sau proaspat scolarel - Pagina 3 Icon_minitimeJoi 11 Sept - 9:42:19

povestea mea de viitor sau proaspat scolarel - Pagina 3 Clip_i10
aici eram cu d-na învăţătoare la terminarea clasei 1...cred... povestea mea de viitor sau proaspat scolarel - Pagina 3 970467


Ultima editare efectuata de catre eu_rave in Joi 11 Sept - 9:50:20, editata de 1 ori
Sus In jos
eu_rave
prichindelul zambaret
prichindelul zambaret
eu_rave


Numarul mesajelor : 718
Varsta : 39
Data de inscriere : 31/03/2008

povestea mea de viitor sau proaspat scolarel - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: povestea mea de viitor sau proaspat scolarel   povestea mea de viitor sau proaspat scolarel - Pagina 3 Icon_minitimeJoi 11 Sept - 9:46:09

povestea mea de viitor sau proaspat scolarel - Pagina 3 Clip_i11

eu eram cea cu margele şi coroniţă..împreună cu fratele meu .....şi 2 vecine ..la o serbare de-a mea... : :98http://www


Ultima editare efectuata de catre eu_rave in Joi 11 Sept - 10:27:08, editata de 2 ori
Sus In jos
eu_rave
prichindelul zambaret
prichindelul zambaret
eu_rave


Numarul mesajelor : 718
Varsta : 39
Data de inscriere : 31/03/2008

povestea mea de viitor sau proaspat scolarel - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: povestea mea de viitor sau proaspat scolarel   povestea mea de viitor sau proaspat scolarel - Pagina 3 Icon_minitimeJoi 11 Sept - 9:49:10

povestea mea de viitor sau proaspat scolarel - Pagina 3 Clip_i12

asta e poză făcută pentru carnetul de elev... :119http://www. aş vrea eu să mai fiu aşa mică...eu am pus prima dată pozele caă atâta m-am chinuit să le puun...şi vine şi povestioara...
Sus In jos
mary
prichindelul nou-venit
prichindelul nou-venit
mary


Numarul mesajelor : 54
Varsta : 42
Localizare : pitesti
Data de inscriere : 02/09/2008

povestea mea de viitor sau proaspat scolarel - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: povestea mea de viitor sau proaspat scolarel   povestea mea de viitor sau proaspat scolarel - Pagina 3 Icon_minitimeJoi 11 Sept - 10:16:14

BUNA,va scriem si noi emotiile primei zi de gradi dar nu prentru concurs ci doar pentru faptul ca ne-au placut toate povestioarele.
Prima zi de gradi a lui Cristi a fost foarte emotionanta,ne era foarte teama ca nu o sa-i placa si ca o sa planga dar s-a comportat ca un adevarat barbatel ce e si nu a plans deloc dupa mami.
Prima zi de gradinita,ne-am trezit de dimineata,cam bosumflati ca nu eram obisnuiti cu asemene program,ne-am imbracat frumos,am luat buchetul de flori pentru d-na educatoare si am plecat spre gradinita.Pentru ca a fost inaugurarea gradinitei am asteptam cam mult venirea primarului si reprezentantilor inspectoratului.
V-am povestit toate astea pentru ca a fost un moment in care Cristi a observat ca toti copii sunt veniti si cu taticii lor,al nostru nu a putut sa se invoiasca desii a incercat foarte mult. Mi-au dat lacrimile pentru ca ii vedeam tristetea in ochisorii lui,"de ce tati nu este si el cu mine?",ce putea sa ii raspund? Am vorbit cu tati la telefon si ia promis ca o sa vina el sa il ia 12 cand se termina programul.A fost un moment putin dureros dar a trecut si bucuria vederii jucariilor care ii asteptau pe masute la facut sa uite de mami si de tati.
Mai avem putin si o luam de la capat doar ca anul asta o sa fie si tati prezent,nu mai are voie sa lipseasca sub nici o forma.
Totusi avem un motiv de tristete,d-ra Ina,educatoare noastra de anul asta nu o sa mai vina. Deocamdata nu realizeaza acest lucru dar imi e frica de ractia pe care o va avea.S-a atasat foarte mult de ea,toata vara am vorbit la telefon cu ea si pe mess iar acum ma intreaba pe fiecare zi cat mai e pana o vede pe Ina?I-am explicat ca o sa vina alta d-na dar el are impresia ca il pacalim si el asteapta cu nerabdare sa o gaseasca la gradi.
Sper ca nu v-am plictisit iar daca nu va place povestioara noastra puteti sa o stergeti.
Va multumim! :www25:
Sus In jos
mary
prichindelul nou-venit
prichindelul nou-venit
mary


Numarul mesajelor : 54
Varsta : 42
Localizare : pitesti
Data de inscriere : 02/09/2008

povestea mea de viitor sau proaspat scolarel - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: povestea mea de viitor sau proaspat scolarel   povestea mea de viitor sau proaspat scolarel - Pagina 3 Icon_minitimeJoi 11 Sept - 10:18:19

povestea mea de viitor sau proaspat scolarel - Pagina 3 Imag897-1

ea este d-ra noastra educatoare,Ina
Sus In jos
eu_rave
prichindelul zambaret
prichindelul zambaret
eu_rave


Numarul mesajelor : 718
Varsta : 39
Data de inscriere : 31/03/2008

povestea mea de viitor sau proaspat scolarel - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: povestea mea de viitor sau proaspat scolarel   povestea mea de viitor sau proaspat scolarel - Pagina 3 Icon_minitimeJoi 11 Sept - 10:24:52

A fost cândva 15 septembrie 1992- Rave...7 ani jumate

Prima mea zi de şcoală

Era o dimineaţă răcoroasă de toamnă ...mama mă îmbrăca repede şi era foarte agitată să nu cumva să întârziem la festivitate...eu nu prea ştiam ce se întâmplă dar eram nerăbdătoare să ajung pentru că auzisem că sunt mulţi copii pe acolo ...auzeam clopoelul din pauze de la balcon în fiecare zi şi agitaţia copiilor bucuroşi ce fugeau în pauze.
Şcoala e şi acum tot acolo în spatele blocului nostru şi găzduieşte copii până în clasa a 4-a ...Curtea e mare şi are teren de joacă,un copac mare şi bătrân e mai în spatele curţii, pe gardul de beton sunt crescuti trandafiri iar la sfărşit de an şcolar sunt pregătiţi să apară în poze alături de noi...Şi în acea curte mare era aglomeraţie , adunătură de părinţi şi copii agitati ce zumzăiau nerăbdători...
O d-şoară tânără şi foarte drăguţă strângea copiii clasei la care urma să predea 4 ani de atunci înainte clasa 1-a E...intreba părinţii şi lua copilaşii de mânuţe organizându-i pe 2 rânduri..ne spuse să aşteptăm în linişte că după aceea are o surpriză pentru noi...Agitaţia a fost întreruptă de discursul d-nei directoare...ce mi se păru că ţine o veşnicie...Noi, proaspeţii şcolărei ne priveam curioşi unii pe alţii.
În sfărşit începură aplauzele iar d-şoara învăţătoare se grăbi să ne ducă în clasă...acolo, pe băncile scrijelite de generaţiile trecute erau flori şi cărţi folosite ce-şi aşteptau noii învăţăcei...D-ra Monica..caci aşa o chema...se prezentă între timp...ne lăsase să ne aşezăm cum vroiam în bănci pentru că era prima zi...
Pe rând ne strigă după catalog ...eu eram a 3-a...ne punea să ne prezentăm, să spunem câţi ani avem...vorbea tare frumos şi eram foarte atentă la tot ce spune şi face...Am îndrăgit-o din prima clipă! Când ne-a spus că e gata programul pe ziua respectivă sincer mi-a părut rău...mai vroiam să stau, s-o ascult în continuare...eram nerăbdătoare să mă uit prin cărţi...nu vroiam să plec!
Abia aşteptam să mă reîntorc ...m-am dus acasă şi i-am povestit mamei şi fraţilor mei...oricum ei erau mai mari şi ştiau cum e...

Ţin minte că am fost silitoare mai ales în clasele primare...Nu ştiam atunci că peste 16 ani voi fii tot în scoală-cum s-ar zice... :studyhttp://ww dar nu pt că aş fii rămas repetentă mulţi ani la rând povestea mea de viitor sau proaspat scolarel - Pagina 3 29174

Mi-am amintit-o azi - 11 septembrie 2008..după 16 ani...

spus astfel...par o bătrânică... 💻
:www18:
Sus In jos
eu_rave
prichindelul zambaret
prichindelul zambaret
eu_rave


Numarul mesajelor : 718
Varsta : 39
Data de inscriere : 31/03/2008

povestea mea de viitor sau proaspat scolarel - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: povestea mea de viitor sau proaspat scolarel   povestea mea de viitor sau proaspat scolarel - Pagina 3 Icon_minitimeJoi 11 Sept - 10:30:01

mary e chiar frumoasă povestioara...şi nu cred că o va şterge cineva...e foarte frumos băieţelul tău... pupici
Sus In jos
mary
prichindelul nou-venit
prichindelul nou-venit
mary


Numarul mesajelor : 54
Varsta : 42
Localizare : pitesti
Data de inscriere : 02/09/2008

povestea mea de viitor sau proaspat scolarel - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: povestea mea de viitor sau proaspat scolarel   povestea mea de viitor sau proaspat scolarel - Pagina 3 Icon_minitimeJoi 11 Sept - 10:32:50

multumim mult pupici

trebuia sa o scriem si noi mai frumos dar m-am cam grabit
Sus In jos
eu_rave
prichindelul zambaret
prichindelul zambaret
eu_rave


Numarul mesajelor : 718
Varsta : 39
Data de inscriere : 31/03/2008

povestea mea de viitor sau proaspat scolarel - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: povestea mea de viitor sau proaspat scolarel   povestea mea de viitor sau proaspat scolarel - Pagina 3 Icon_minitimeJoi 11 Sept - 10:34:39

dar e frumoasă! povestea mea de viitor sau proaspat scolarel - Pagina 3 311766
Sus In jos
mary
prichindelul nou-venit
prichindelul nou-venit
mary


Numarul mesajelor : 54
Varsta : 42
Localizare : pitesti
Data de inscriere : 02/09/2008

povestea mea de viitor sau proaspat scolarel - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: povestea mea de viitor sau proaspat scolarel   povestea mea de viitor sau proaspat scolarel - Pagina 3 Icon_minitimeJoi 11 Sept - 10:35:18

pupici povestea mea de viitor sau proaspat scolarel - Pagina 3 311766 multumim mult
Sus In jos
brigita
prichindelul asistent
prichindelul asistent
brigita


Numarul mesajelor : 73586
Localizare : Ocna Mures
Data de inscriere : 29/03/2008

povestea mea de viitor sau proaspat scolarel - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: povestea mea de viitor sau proaspat scolarel   povestea mea de viitor sau proaspat scolarel - Pagina 3 Icon_minitimeJoi 11 Sept - 19:26:25

foarte frumoase povestioare si posele sunt superba,v-ati adus aminte foarte bine de prima zi de scoala si de gradi.
nu s-a dat inca castigatorul ?parca sunt 10 povesti! povestea mea de viitor sau proaspat scolarel - Pagina 3 409573
Sus In jos
eu_rave
prichindelul zambaret
prichindelul zambaret
eu_rave


Numarul mesajelor : 718
Varsta : 39
Data de inscriere : 31/03/2008

povestea mea de viitor sau proaspat scolarel - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: povestea mea de viitor sau proaspat scolarel   povestea mea de viitor sau proaspat scolarel - Pagina 3 Icon_minitimeVin 12 Sept - 3:33:57

povestea mea de viitor sau proaspat scolarel - Pagina 3 311766 pt brigita
Sus In jos
iassmyna
prichindelul jucaus
prichindelul jucaus
iassmyna


Numarul mesajelor : 1019
Varsta : 44
Localizare : bucuresti, sector 2 ( langa spitalul Sf. Pantelimon )
Data de inscriere : 05/04/2008

povestea mea de viitor sau proaspat scolarel - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: povestea mea de viitor sau proaspat scolarel   povestea mea de viitor sau proaspat scolarel - Pagina 3 Icon_minitimeVin 12 Sept - 5:07:39

asteptam...
Sus In jos
https://mamici7prichindei.forumgratuit.ro/forum.htm
GABITA
prichindelul stie-tot
prichindelul stie-tot
GABITA


Numarul mesajelor : 4146
Varsta : 45
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 29/03/2008

povestea mea de viitor sau proaspat scolarel - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: povestea mea de viitor sau proaspat scolarel   povestea mea de viitor sau proaspat scolarel - Pagina 3 Icon_minitimeVin 12 Sept - 5:19:41

superbe povestioarele...si emotionante......mult succes tuturor
Sus In jos
wolf miki
photo stylist
photo stylist
wolf miki


Numarul mesajelor : 18275
Varsta : 51
Localizare : Galati
Data de inscriere : 18/06/2008

povestea mea de viitor sau proaspat scolarel - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: povestea mea de viitor sau proaspat scolarel   povestea mea de viitor sau proaspat scolarel - Pagina 3 Icon_minitimeVin 12 Sept - 7:18:50

daca mai este deschis topicul pana luni, va promit impresiile copiilor mei de clasa a III a din prima zi de scoala! (bineinteles in afara concursului) pupici
Sus In jos
eu_rave
prichindelul zambaret
prichindelul zambaret
eu_rave


Numarul mesajelor : 718
Varsta : 39
Data de inscriere : 31/03/2008

povestea mea de viitor sau proaspat scolarel - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: povestea mea de viitor sau proaspat scolarel   povestea mea de viitor sau proaspat scolarel - Pagina 3 Icon_minitimeVin 12 Sept - 7:22:36

ok miki..asteptam povestea mea de viitor sau proaspat scolarel - Pagina 3 970467
Sus In jos
brigita
prichindelul asistent
prichindelul asistent
brigita


Numarul mesajelor : 73586
Localizare : Ocna Mures
Data de inscriere : 29/03/2008

povestea mea de viitor sau proaspat scolarel - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: povestea mea de viitor sau proaspat scolarel   povestea mea de viitor sau proaspat scolarel - Pagina 3 Icon_minitimeVin 12 Sept - 7:23:54

abia asteptam,cred ca si pentru tine ca invatatoare e emotinat prima zi de scoala ca si pentru copii.
Sus In jos
Continut sponsorizat





povestea mea de viitor sau proaspat scolarel - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: povestea mea de viitor sau proaspat scolarel   povestea mea de viitor sau proaspat scolarel - Pagina 3 Icon_minitime

Sus In jos
 
povestea mea de viitor sau proaspat scolarel
Sus 
Pagina 3 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
mamici&prichindei :: cosul de gunoi :: arhiva concursuri :: dinoland te premiaza-
Mergi direct la: