mamici&prichindei
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

mamici&prichindei


 
AcasaAcasa  PortalPortal  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 lasati copiii singuri in casa?

In jos 
+27
alinagherman
mihaela83
adriana_1
monamona26
irinaemines
anuta22
capbunvivi
medrea
vnalinutza
lacramioara
monique1977
Cris
brigita
daria_ioana
eu_rave
Cocolina
aly-aly
julia22
iassmyna
celya
sorina
VIVI
Carmen
sorina.popia
mirumati
GABITA
maryanda
31 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
maryanda
prichindelul V.I.P.
prichindelul V.I.P.
maryanda


Numarul mesajelor : 4615
Varsta : 42
Localizare : bacau
Data de inscriere : 29/03/2008

lasati copiii singuri in casa? Empty
MesajSubiect: lasati copiii singuri in casa?   lasati copiii singuri in casa? Icon_minitimeMier 9 Apr - 9:10:57

eu una nu am curaj sa-l las nici 5 min evil asta cand doarme pt ca stiu mamici care isi mai lasa singuri copiii cand dorm
Sus In jos
https://mamici7prichindei.forumgratuit.ro/index.htm
GABITA
prichindelul stie-tot
prichindelul stie-tot
GABITA


Numarul mesajelor : 4146
Varsta : 45
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 29/03/2008

lasati copiii singuri in casa? Empty
MesajSubiect: Re: lasati copiii singuri in casa?   lasati copiii singuri in casa? Icon_minitimeMier 9 Apr - 23:06:37

nici eu nu lam lasat pe gabita singur in casa, nu am curaj
Sus In jos
mirumati
prichindelul nou-venit
prichindelul nou-venit
mirumati


Numarul mesajelor : 233
Varsta : 43
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 29/03/2008

lasati copiii singuri in casa? Empty
MesajSubiect: Re: lasati copiii singuri in casa?   lasati copiii singuri in casa? Icon_minitimeJoi 10 Apr - 3:48:06

Eu ii mai las singuri cate 10-15 minute. Dar Miruna e mai mare si sta cu el. Ii las un telefon acasa si stie sa ma sune daca se intampla ceva. Mai raman in pana de paine, lapte...etc si mi-e greu sa ii imbrac si sa ii iau cu mine. Noroc ca am piata la 2 minute de bloc.
Sus In jos
sorina.popia
prichindelul zambaret
prichindelul zambaret
sorina.popia


Numarul mesajelor : 548
Varsta : 41
Localizare : calarasi
Data de inscriere : 31/03/2008

lasati copiii singuri in casa? Empty
MesajSubiect: Re: lasati copiii singuri in casa?   lasati copiii singuri in casa? Icon_minitimeJoi 10 Apr - 4:06:45

Nu l-am last si9ngur pe Andrei in casa si nici nu cred ca-l las.Este periculos chiar dc stau si la casa.Si in curte am stupi cu albinute si nu prea ma incumet sa-l las singur nesupravegheat.In concluzie nu-l las singur in casa si-n curte.
Sus In jos
Carmen
prichindelul nou-venit
prichindelul nou-venit
Carmen


Numarul mesajelor : 120
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 11/04/2008

lasati copiii singuri in casa? Empty
MesajSubiect: Re: lasati copiii singuri in casa?   lasati copiii singuri in casa? Icon_minitimeSam 12 Apr - 0:43:44

eu l-am lasat de multe ori singur dar numai cand doarme si e la el in patutz altfel sub nici o forma
Sus In jos
sorina.popia
prichindelul zambaret
prichindelul zambaret
sorina.popia


Numarul mesajelor : 548
Varsta : 41
Localizare : calarasi
Data de inscriere : 31/03/2008

lasati copiii singuri in casa? Empty
MesajSubiect: Re: lasati copiii singuri in casa?   lasati copiii singuri in casa? Icon_minitimeSam 12 Apr - 0:49:18

Sincer eu nici asa nu a curaj
Sus In jos
Carmen
prichindelul nou-venit
prichindelul nou-venit
Carmen


Numarul mesajelor : 120
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 11/04/2008

lasati copiii singuri in casa? Empty
MesajSubiect: Re: lasati copiii singuri in casa?   lasati copiii singuri in casa? Icon_minitimeSam 12 Apr - 0:51:09

momentan da dar nu-l las decat un sfert de ora maxim... cat se mai poate el doarme 3 ore fix rar se trezeste
Sus In jos
VIVI
prichindelul nou-venit
prichindelul nou-venit
VIVI


Numarul mesajelor : 85
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti, Cartier Militari
Data de inscriere : 04/04/2008

lasati copiii singuri in casa? Empty
MesajSubiect: Re: lasati copiii singuri in casa?   lasati copiii singuri in casa? Icon_minitimeLun 14 Apr - 4:04:16

Nici eu nu am curaj sa-l las singurel in casa... cand sta cu mine nu il las singurel nici in alta incapere evil . Imi este foarte frica sa nu inghita ceva sau sa faca cine stie ce.
Sus In jos
sorina
prichindelul nou-venit
prichindelul nou-venit
sorina


Numarul mesajelor : 232
Varsta : 37
Localizare : cluj-napoca
Data de inscriere : 06/04/2008

lasati copiii singuri in casa? Empty
MesajSubiect: Re: lasati copiii singuri in casa?   lasati copiii singuri in casa? Icon_minitimeJoi 17 Apr - 7:55:43

nici eu nu il las singur in casa,nici cand doarme,dar in alta camera il las sa stea singur(sta cam 30 min si vine la mine sa vada ce fac)ii pun desene si se uita la ele sau ii arat o carticica cu animale si se uita prin ea si arata cu degetul pe mainuta .cal sau elefant si zice mama sau tata : :1http://www.
Sus In jos
celya
prichindelul nou-venit
prichindelul nou-venit
celya


Numarul mesajelor : 115
Data de inscriere : 31/03/2008

lasati copiii singuri in casa? Empty
MesajSubiect: Re: lasati copiii singuri in casa?   lasati copiii singuri in casa? Icon_minitimeDum 20 Apr - 8:35:38

niciodata evil
Sus In jos
GABITA
prichindelul stie-tot
prichindelul stie-tot
GABITA


Numarul mesajelor : 4146
Varsta : 45
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 29/03/2008

lasati copiii singuri in casa? Empty
MesajSubiect: Re: lasati copiii singuri in casa?   lasati copiii singuri in casa? Icon_minitimeLun 21 Apr - 10:17:42

eu cred ca sunt prea mici pentru a fi lasati singuri, la cate se intampla in ziua de azi .....te ingrozesti
Sus In jos
iassmyna
prichindelul jucaus
prichindelul jucaus
iassmyna


Numarul mesajelor : 1019
Varsta : 44
Localizare : bucuresti, sector 2 ( langa spitalul Sf. Pantelimon )
Data de inscriere : 05/04/2008

lasati copiii singuri in casa? Empty
MesajSubiect: Re: lasati copiii singuri in casa?   lasati copiii singuri in casa? Icon_minitimeMier 23 Apr - 6:50:44

pe Yna- 5 ani 1/2- am lasat-o 5 minute cateodata !!! dar Alex e prea mic !!!
lasati copiii singuri in casa? Glitterimagescartoons2
Sus In jos
https://mamici7prichindei.forumgratuit.ro/forum.htm
julia22
prichindelul zambaret
prichindelul zambaret
julia22


Numarul mesajelor : 527
Varsta : 43
Localizare : cluj napoca
Data de inscriere : 15/04/2008

lasati copiii singuri in casa? Empty
MesajSubiect: Re: lasati copiii singuri in casa?   lasati copiii singuri in casa? Icon_minitimeVin 2 Mai - 5:01:25

Si de as vrea prea am curaj ,mai ales ca am observat ca umbla la siguranta de la usa si nu vreau sa intru pe geam in cel mai fericit caz
Sus In jos
aly-aly
prichindelul nou-venit
prichindelul nou-venit
aly-aly


Numarul mesajelor : 159
Varsta : 48
Localizare : is
Data de inscriere : 10/04/2008

lasati copiii singuri in casa? Empty
MesajSubiect: Re: lasati copiii singuri in casa?   lasati copiii singuri in casa? Icon_minitimeSam 3 Mai - 3:37:52

nu..sub nici o forma nu..chiar daca doarme..nu poti sa stii ..se poate trezi,te striga si daca vede ca nu apari...poate avea un atac de panica..ceva si il gasesti plangand de nu se mai opreste minute bune...stiu cazuri...
Sus In jos
julia22
prichindelul zambaret
prichindelul zambaret
julia22


Numarul mesajelor : 527
Varsta : 43
Localizare : cluj napoca
Data de inscriere : 15/04/2008

lasati copiii singuri in casa? Empty
MesajSubiect: Re: lasati copiii singuri in casa?   lasati copiii singuri in casa? Icon_minitimeSam 3 Mai - 7:24:33

Da Aly ai dreptate!
E periculos la varsa lor ,si cand ma gindesc o vecina lasa la 8 luni singur si merge la magazin ,cu gunoiul ,eu si pina in beci il duc nu las nici un minut .
De exemplu ieri nu am avut paine si am mers cu el sa iau sub umbrela ca ploua
Sus In jos
aly-aly
prichindelul nou-venit
prichindelul nou-venit
aly-aly


Numarul mesajelor : 159
Varsta : 48
Localizare : is
Data de inscriere : 10/04/2008

lasati copiii singuri in casa? Empty
MesajSubiect: Re: lasati copiii singuri in casa?   lasati copiii singuri in casa? Icon_minitimeSam 3 Mai - 10:34:20

si eu tot la o vecina ma refeream cand am spus ca stiu cazuri...dar tind sa cred ca fata era putin "plecata" cu boii la pascut...avea 23 de ani si considera ca a fost un accident faptul ca a ramas insarcinata si k a nascut(a intrerupt si ultimul an de facultate...ceea ce cred k afectat-o cel mai mult)..pleca de-acasa sa-si ia tigari,cafea si ea in loc sa urce repede in casa (hai sa zicem k am fi trecut cu vederea nevoia ei...vrei tigari...hop la chiosc si in 5 min esti inapoi...copilul tau ..treaba ta..)...daca ne vedea pe noi (celelalte mamici de prin parcare) ca suntem afara ramanea zeci de minute pana la jum de ora. sa stea la taifas ca si cum in casa nu era nimeni...iar noi o trimeteam in casa iar ea ne spunea "k doarme....si daca se trezeste am incredere in el"...AUZI LA EA...sa cazi pe spate de atata "prostie"..intr-un bebe de cateva luni poti avea incredere..noi ii spuneam k poate sa se sufoce ,poate sa regurgiteze prin somn..sa nu se innece...iar ea...."traia in alta lume"
acum copilul e la mama ei ...mai in siguranta ,cred eu
Sus In jos
julia22
prichindelul zambaret
prichindelul zambaret
julia22


Numarul mesajelor : 527
Varsta : 43
Localizare : cluj napoca
Data de inscriere : 15/04/2008

lasati copiii singuri in casa? Empty
MesajSubiect: Re: lasati copiii singuri in casa?   lasati copiii singuri in casa? Icon_minitimeSam 3 Mai - 11:50:35

Din pacate sant mamici si din astea ,vecina mea e suparata pt ca tot timpu e singura sotu e la bistrita ,dar sincer nu o inteleg si eu sant singura si ma descurc singura cu toate dar pt aia nu imi neglijez copilu si casa
Sus In jos
GABITA
prichindelul stie-tot
prichindelul stie-tot
GABITA


Numarul mesajelor : 4146
Varsta : 45
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 29/03/2008

lasati copiii singuri in casa? Empty
MesajSubiect: Re: lasati copiii singuri in casa?   lasati copiii singuri in casa? Icon_minitimeJoi 8 Mai - 5:12:15

sunt tot felul de mamici si multe dintre ele foarte iresponsabile
Sus In jos
maryanda
prichindelul V.I.P.
prichindelul V.I.P.
maryanda


Numarul mesajelor : 4615
Varsta : 42
Localizare : bacau
Data de inscriere : 29/03/2008

lasati copiii singuri in casa? Empty
MesajSubiect: Re: lasati copiii singuri in casa?   lasati copiii singuri in casa? Icon_minitimeJoi 8 Mai - 5:39:09

mda,azi eram intr-un magazin o mamica era cu copilasu pe tricicleta l-a lasat afara la usa si ea aintrat in magazin ,bineinteles copilu nu avut stare si sa rasturnat cu tot cu tricicleta .Eu una nu as fi facut asta ,defapt nicioadata nu l-am lasat pe afara apoi eu sa intru in magazin sa fac cumparaturi ,fie magazinu catt de mic dar tot il iau cu mine cu tot cu carut.Se loveste sub ochii nostrii dar sa-l mai las si singur...
evil
Sus In jos
https://mamici7prichindei.forumgratuit.ro/index.htm
GABITA
prichindelul stie-tot
prichindelul stie-tot
GABITA


Numarul mesajelor : 4146
Varsta : 45
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 29/03/2008

lasati copiii singuri in casa? Empty
MesajSubiect: Re: lasati copiii singuri in casa?   lasati copiii singuri in casa? Icon_minitimeVin 9 Mai - 3:06:29

si eu procedez la fel...il iau cu mine in magazin cu tot cu carut sau tricicleta indiferent cat este de aglomerat
Sus In jos
Cocolina
prichindelul nou-venit
prichindelul nou-venit
Cocolina


Numarul mesajelor : 35
Varsta : 53
Localizare : italia
Data de inscriere : 11/04/2008

lasati copiii singuri in casa? Empty
MesajSubiect: Re: lasati copiii singuri in casa?   lasati copiii singuri in casa? Icon_minitimeDum 18 Mai - 6:15:44

Problema nu e atat ca se loveste sau face prostii,problema cea mai mare e c a tre sa fii f atenta in ziua de azi la tot felul de oameni dubiosi si pedofili -io una is paranoica si stau cu ochii pe ea ca uliul!!Cu o mana iau ceva de pe raft da cu cealalta pe ea!nu as lasa-o nici macar singura afara sa se joace nici daca o fi mai mare.Bine ca aici in italia nici nu vezi vreun copil p-afara!!!defel
si nici in tara nu as lasa-o singura c a mi-e frica sa nu o fure sau sa fie vreun pedofil prin preajma!!
Sus In jos
GABITA
prichindelul stie-tot
prichindelul stie-tot
GABITA


Numarul mesajelor : 4146
Varsta : 45
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 29/03/2008

lasati copiii singuri in casa? Empty
MesajSubiect: Re: lasati copiii singuri in casa?   lasati copiii singuri in casa? Icon_minitimeLun 19 Mai - 2:47:43

ai perfecta dreptate!!!
Sus In jos
eu_rave
prichindelul zambaret
prichindelul zambaret
eu_rave


Numarul mesajelor : 718
Varsta : 39
Data de inscriere : 31/03/2008

lasati copiii singuri in casa? Empty
MesajSubiect: Re: lasati copiii singuri in casa?   lasati copiii singuri in casa? Icon_minitimeMier 27 Aug - 12:57:17

nici eu nu-l las singur pr Tony...bine..singur cand doarme in amera la amiaz si eu in bucatarie sau prin ap...dar il verific...acum e mare si se da jos singurel din pat si numa vad se deschide usa...si apare somnoriciul..dar singur in casa sau la usa mag NICIODATA! lasati copiii singuri in casa? 90919
Sus In jos
daria_ioana
prichindelul zambaret
prichindelul zambaret
daria_ioana


Numarul mesajelor : 518
Varsta : 43
Localizare : portugalia
Data de inscriere : 29/07/2008

lasati copiii singuri in casa? Empty
MesajSubiect: Re: lasati copiii singuri in casa?   lasati copiii singuri in casa? Icon_minitimeMier 27 Aug - 13:01:10

ti`a frica in ziua de azi sa ii lasi singuri pe afara. la noi la bloc mi`a povestit mama k eu aveam 2 ani si o fetitza de aceeasi varsta eram in fatza scarii si ne jucam iar acea fetitza a fost luata de unu si violata la varsta de ani. am ramas ingrozita cand am auzit
Sus In jos
GABITA
prichindelul stie-tot
prichindelul stie-tot
GABITA


Numarul mesajelor : 4146
Varsta : 45
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 29/03/2008

lasati copiii singuri in casa? Empty
MesajSubiect: Re: lasati copiii singuri in casa?   lasati copiii singuri in casa? Icon_minitimeJoi 28 Aug - 8:50:45

daria stai ca nu inteleg....a fost violata la 2 ani?.....sau nu am prins ideea
Sus In jos
Continut sponsorizat





lasati copiii singuri in casa? Empty
MesajSubiect: Re: lasati copiii singuri in casa?   lasati copiii singuri in casa? Icon_minitime

Sus In jos
 
lasati copiii singuri in casa?
Sus 
Pagina 1 din 3Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
mamici&prichindei :: Prichindeii nostri :: Micile accidente-
Mergi direct la: