mamici&prichindei
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

mamici&prichindei


 
AcasaAcasa  PortalPortal  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 25 de motive de bucurie pentru gravide

In jos 
+7
emidiaconu
wolf miki
brigita
Cris
alina diana
GABITA
maryanda
11 participanți
AutorMesaj
maryanda
prichindelul V.I.P.
prichindelul V.I.P.
maryanda


Numarul mesajelor : 4615
Varsta : 42
Localizare : bacau
Data de inscriere : 29/03/2008

25 de motive de bucurie pentru gravide Empty
MesajSubiect: 25 de motive de bucurie pentru gravide   25 de motive de bucurie pentru gravide Icon_minitimeMier 9 Apr - 21:54:03

Probabil deja te-ai saturat de faptul ca esti tot timpul obosita, ca ai castigat atat de mult in greutate. Dar sunt atat de multe motive de bucurie in aceste noua luni... Daca esti prea morocanoasa ca sa gasesti vreunul, ai aici o lista intreaga.

1. De cate ori vei dori sa treci strada toate masinile vor opri.

2. Oamenii se vor uita la burtica ta si vor zambi, ca si cum numai gandul la faptul ca esti insarcinata le-ar face ziua mai luminoasa.

3. Poti manca oricata inghetata scaldata in sos de ciocolata si nu te vei simti vinovata. Oricand.

4. Poti -- nu, trebuie! -- sa mai tragi cate un pui de somn.

5. Trebuie sa dai nume unei noi fiinte.

6. Transformarea sotului in tata atunci cand iti saruta burtica de noapte buna, citeste o poveste bebelusului aflat in uter sau sta treaz toata noaptea montand patutul -- sa fie pregatit in cazul in care bebelusul se decide sa vina cu 8 saptamani mai devreme.

7. Sexul: Singura data in viata cand nu esti ingrijorata nici de faptul ca s-ar putea sa ramai insarcinata, nici de faptul ca nu ramai insarcinata. Poti face sex numai pentru placerea de a o face.

8. Cumparatul unui costum de baie. Nu pentru a-ti ascunde defectele; ci pentru a te fali cu burtica.

9. Acele vise de graviditate, salbatice, intense, uimitoare in care fiecare persoana din trecut isi face aparitia. Nici un astfel de vis nu a fost inca analizat sau inteles.

10. Uimitoarea anticipare. Este ca si cum toate zilele tale de nastere si sarbatorile din viata ta s-au adunat intr-una singura.

11. Imaginarea tuturor posibilitatilor.

12. Mai mult spatiu numai pentru tine! Si nici macar nu ai mustrari de constiinta daca il pretinzi.

13. Mananci mai sanatos, bei mai multa apa, citesti cu atentie etichetele. Brusc, ceea ce introduci in corpul tau conteaza enorm.

14. In mijlocul unei sedinte plictisitoare sau a unei discutii fara sens, o sa simti bebelusul vanzolindu-se si senzatia te va purta departe de lumea reala. Este modul tau secret de comunicare.

15. Bataile inimii bebelusului la fiecare control.

16. Jocul de-a 'Ghici ce parte se simte acum', in special seara, la culcare, cand bebelusul incepe sa mute mobila sau ce-o mai fi facand el acolo inauntru.

17. Atentia marita pe care o primesti -- sotul tau iti face mai mult masaj, prietenii te suna din ce in ce mai des. Vecinii se ofera sa te ajute, colegii de munca iti aduc pranzul; mici cadouri (o sticla de apa, o gustare, ceva dulce) isi fac aparitia in mod misterios pe biroul tau.

18. Frumusetea gravidei: par sanatos, matasos; unghii lungi si puternice; piele minunata; sani mari.

19. Nu trebui sa mai stai la cozi.

20. Cumparaturile pentru o persoana pe care inca nu ai intalnit-o: haine minuscule, mobila nou-nouta, decoratii adorabile pentru camera.

21. Visele despre momentul cand cineva iti va spune 'Mama' si sotului tau 'Tata'.

22. Cadourile pe care le primesti. Aceasta iti va reaminti cat de speciala esti pentru familie si prieteni.

23. Un sentiment de realizare continua. Daca esti intrebata ce ai facut astazi raspunde sec: 'Azi am facut urechile' sau simplu: 'Eu fac o fiinta. Tu ce ai facut?'.

24. Iti petreci mult timp incercand sa iti aduci aminte cantece si poezii din copilarie.

25. Stii ca ceea ce este rau -- greturile, incheieturile umflate, durerile de spate si toate celelalte -- nu va dura la nesfarsit. Si ca, in final, merita cu varf si indesat.
Sus In jos
https://mamici7prichindei.forumgratuit.ro/index.htm
GABITA
prichindelul stie-tot
prichindelul stie-tot
GABITA


Numarul mesajelor : 4146
Varsta : 45
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 29/03/2008

25 de motive de bucurie pentru gravide Empty
MesajSubiect: Re: 25 de motive de bucurie pentru gravide   25 de motive de bucurie pentru gravide Icon_minitimeMier 9 Apr - 23:00:05

eu cand am aflat ca sunt insarcinata a fost cel mai frumos moment din viata mea si sa intamplat chiar in ziua cand implineam 1 an de la casatorie 18 decembrie 2005
Sus In jos
alina diana
prichindelul somnoros
prichindelul somnoros
alina diana


Numarul mesajelor : 311
Varsta : 45
Localizare : targoviste,dambovita
Data de inscriere : 30/05/2008

25 de motive de bucurie pentru gravide Empty
MesajSubiect: Re: 25 de motive de bucurie pentru gravide   25 de motive de bucurie pentru gravide Icon_minitimeMar 3 Iun - 13:37:59

da interesant!!!!!!!!
asa este!!!!!!!!!
Sus In jos
Cris
prichindel de trei stelute
prichindel de trei stelute
Cris


Numarul mesajelor : 12197
Varsta : 41
Localizare : tg-mures
Data de inscriere : 22/07/2008

25 de motive de bucurie pentru gravide Empty
MesajSubiect: Re: 25 de motive de bucurie pentru gravide   25 de motive de bucurie pentru gravide Icon_minitimeSam 6 Iun - 17:10:32

am avut o sarcina usoara asa ca am putut sa ma bucur din plin. am fost atata de mandra si atata de fericita ca nici nu am asteptat sa nasc.
Sus In jos
brigita
prichindelul asistent
prichindelul asistent
brigita


Numarul mesajelor : 73586
Localizare : Ocna Mures
Data de inscriere : 29/03/2008

25 de motive de bucurie pentru gravide Empty
MesajSubiect: Re: 25 de motive de bucurie pentru gravide   25 de motive de bucurie pentru gravide Icon_minitimeDum 7 Iun - 6:08:42

Si eu am fost mandrade burtoiul meu ,stiindca am o fiinta acolo eram cea mai mandra! Big hog!
Sus In jos
wolf miki
photo stylist
photo stylist
wolf miki


Numarul mesajelor : 18275
Varsta : 51
Localizare : Galati
Data de inscriere : 18/06/2008

25 de motive de bucurie pentru gravide Empty
MesajSubiect: Re: 25 de motive de bucurie pentru gravide   25 de motive de bucurie pentru gravide Icon_minitimeDum 7 Iun - 6:11:56

as da orice sa pot trai si eu experinta asta... 25 de motive de bucurie pentru gravide 409573
Sus In jos
Cris
prichindel de trei stelute
prichindel de trei stelute
Cris


Numarul mesajelor : 12197
Varsta : 41
Localizare : tg-mures
Data de inscriere : 22/07/2008

25 de motive de bucurie pentru gravide Empty
MesajSubiect: Re: 25 de motive de bucurie pentru gravide   25 de motive de bucurie pentru gravide Icon_minitimeDum 7 Iun - 7:26:30

imi pare rau Vali ca te intristeaza. ai avut o sarcina grea?
Sus In jos
wolf miki
photo stylist
photo stylist
wolf miki


Numarul mesajelor : 18275
Varsta : 51
Localizare : Galati
Data de inscriere : 18/06/2008

25 de motive de bucurie pentru gravide Empty
MesajSubiect: Re: 25 de motive de bucurie pentru gravide   25 de motive de bucurie pentru gravide Icon_minitimeDum 7 Iun - 7:28:46

am pierdut una....si de atunci nimic... :crying:
Sus In jos
Cris
prichindel de trei stelute
prichindel de trei stelute
Cris


Numarul mesajelor : 12197
Varsta : 41
Localizare : tg-mures
Data de inscriere : 22/07/2008

25 de motive de bucurie pentru gravide Empty
MesajSubiect: Re: 25 de motive de bucurie pentru gravide   25 de motive de bucurie pentru gravide Icon_minitimeDum 7 Iun - 7:31:52

bine dar domnisoara din poza nui a ta? daca te supara intrebarea mea ignor-o 25 de motive de bucurie pentru gravide 90919
Sus In jos
wolf miki
photo stylist
photo stylist
wolf miki


Numarul mesajelor : 18275
Varsta : 51
Localizare : Galati
Data de inscriere : 18/06/2008

25 de motive de bucurie pentru gravide Empty
MesajSubiect: Re: 25 de motive de bucurie pentru gravide   25 de motive de bucurie pentru gravide Icon_minitimeDum 7 Iun - 7:35:25

as vrea eu sa fie a mea! lol! e nepotica,fiica fratelui meu...cred ca esti singura care nu stie ca eu sunt matusica forumului 25 de motive de bucurie pentru gravide 29174
nu ma supara deloc intrebarea.... am vrut sa spun ca as fi mandra si as suporta orica sa pot si eu aduce pe lume un copil...insa nu prea cred ca am noroc...insa cum speranta moare ultima....
Sus In jos
Cris
prichindel de trei stelute
prichindel de trei stelute
Cris


Numarul mesajelor : 12197
Varsta : 41
Localizare : tg-mures
Data de inscriere : 22/07/2008

25 de motive de bucurie pentru gravide Empty
MesajSubiect: Re: 25 de motive de bucurie pentru gravide   25 de motive de bucurie pentru gravide Icon_minitimeDum 7 Iun - 7:40:24

asta da optimism si curaj! Big hog!
nu stiam, am tot citit pe aici mult si bine dar incurc borcanele rau de tot 25 de motive de bucurie pentru gravide 7161 . multe mamici, pareri,experiente...
SA dea Dumnezeu sa fie asa cum iti doresti. Big hog!
Sus In jos
emidiaconu
prichindelul stie-tot
prichindelul stie-tot
emidiaconu


Numarul mesajelor : 4288
Varsta : 46
Localizare : targu mures
Data de inscriere : 29/03/2008

25 de motive de bucurie pentru gravide Empty
MesajSubiect: Re: 25 de motive de bucurie pentru gravide   25 de motive de bucurie pentru gravide Icon_minitimeMar 9 Iun - 1:09:49

eu am trait de trei ori bucuria...si daca as avea conditii as mai trai-o...ador copii
Sus In jos
monamona26
mamica moderna
mamica moderna
monamona26


Numarul mesajelor : 28570
Varsta : 41
Localizare : medgidia
Data de inscriere : 01/10/2008

25 de motive de bucurie pentru gravide Empty
MesajSubiect: Re: 25 de motive de bucurie pentru gravide   25 de motive de bucurie pentru gravide Icon_minitimeDum 21 Iun - 11:46:15

si mie imi plac copii ,,,,,,,dar sarcinile mele au fost problematice amandoua ,,asa ca m-am oprit aici..................
Sus In jos
alinagherman
mamica moderna
mamica moderna
alinagherman


Numarul mesajelor : 26955
Varsta : 41
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 16/03/2009

25 de motive de bucurie pentru gravide Empty
MesajSubiect: Re: 25 de motive de bucurie pentru gravide   25 de motive de bucurie pentru gravide Icon_minitimeMier 9 Sept - 11:07:17

mie dor de perioada in care eram graviduta....nu mai am rabdare si il vreau si pe al doilea, am avut o sarcina usoara si sun copil cuminte....
Sus In jos
Lulu_kim
prichindelul jucaus
prichindelul jucaus
Lulu_kim


Numarul mesajelor : 1222
Varsta : 34
Localizare : Romania
Data de inscriere : 19/11/2010

25 de motive de bucurie pentru gravide Empty
MesajSubiect: Re: 25 de motive de bucurie pentru gravide   25 de motive de bucurie pentru gravide Icon_minitimeDum 5 Dec - 12:12:09

Da..astea ar fi bucuriile!!Dar cea mai frumoasa fericire este ca vei deveni mamica!
Sus In jos
brigita
prichindelul asistent
prichindelul asistent
brigita


Numarul mesajelor : 73586
Localizare : Ocna Mures
Data de inscriere : 29/03/2008

25 de motive de bucurie pentru gravide Empty
MesajSubiect: Re: 25 de motive de bucurie pentru gravide   25 de motive de bucurie pentru gravide Icon_minitimeDum 5 Dec - 21:57:03

wolf miki a scris:
as vrea eu sa fie a mea! lol! e nepotica,fiica fratelui meu...cred ca esti singura care nu stie ca eu sunt matusica forumului 25 de motive de bucurie pentru gravide 29174
nu ma supara deloc intrebarea.... am vrut sa spun ca as fi mandra si as suporta orica sa pot si eu aduce pe lume un copil...insa nu prea cred ca am noroc...insa cum speranta moare ultima....
Vezi vali ca nu ti-ai pierdut speranta si acuma ai o fiinta in tine Big hog!
Sus In jos
wolf miki
photo stylist
photo stylist
wolf miki


Numarul mesajelor : 18275
Varsta : 51
Localizare : Galati
Data de inscriere : 18/06/2008

25 de motive de bucurie pentru gravide Empty
MesajSubiect: Re: 25 de motive de bucurie pentru gravide   25 de motive de bucurie pentru gravide Icon_minitimeLun 6 Dec - 3:40:41

ai dreptate Brigi!!!! Big hog! Big hog!
Sus In jos
viviana
membru de onoare
membru de onoare
viviana


Numarul mesajelor : 16552
Varsta : 48
Localizare : braila
Data de inscriere : 08/09/2008

25 de motive de bucurie pentru gravide Empty
MesajSubiect: Re: 25 de motive de bucurie pentru gravide   25 de motive de bucurie pentru gravide Icon_minitimeLun 6 Dec - 6:20:15

felicitarii lui tusii si viitoarei mamici 25 de motive de bucurie pentru gravide 311766
Sus In jos
Continut sponsorizat





25 de motive de bucurie pentru gravide Empty
MesajSubiect: Re: 25 de motive de bucurie pentru gravide   25 de motive de bucurie pentru gravide Icon_minitime

Sus In jos
 
25 de motive de bucurie pentru gravide
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
mamici&prichindei :: Preconceptia, sarcina, nasterea :: Totul despre sarcina-
Mergi direct la: