mamici&prichindei
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

mamici&prichindei


 
AcasaAcasa  PortalPortal  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Cel mai frumos Craciun din viata ta!

In jos 
+14
viviana
aniram
alinagherman
mihaela83
Cris
raluca borzea
dana
wolf miki
piciulici angela
brigita
monamona26
irinaemines
ana_claudia
lili
18 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul
AutorMesaj
lili
admin
admin
lili


Numarul mesajelor : 32234
Varsta : 44
Localizare : craiova
Data de inscriere : 08/03/2009

Cel mai frumos Craciun din viata ta! Empty
MesajSubiect: Cel mai frumos Craciun din viata ta!   Cel mai frumos Craciun din viata ta! Icon_minitimeLun 7 Dec - 8:34:09

Dupa cum ati vazut un nou sponsor ni s-a alaturat si impreuna cu Echipa Mamici&Prichindei ne invita la un nou concurs!

Cel mai frumos Craciun din viata ta! 1z5uag2

Incepind de azi 7 decembrie si pana in data de 20 decembrie va asteptam cu o povestioara despre cel mai frumos Craciun din viata voastra, urmand ca in seara de 20 decembrie sponsorul sa aleaga castigatoarele.
Vor fi deci, premiate doua povestioare, iar premiile pe care ni le ofera sponsorul nostru , caruia ii multumim inca odata cu aceasta ocazie, sunt:

Cel mai frumos Craciun din viata ta! 6sudzl Cel mai frumos Craciun din viata ta! Vcqnh1


Pentru a vedea mai multe produse de la sponsorul nostru puteti intra pe www.passion4u.ro


Ultima editare efectuata de catre lili in Lun 7 Dec - 10:31:06, editata de 1 ori
Sus In jos
ana_claudia
photo stylist
photo stylist
ana_claudia


Numarul mesajelor : 8890
Varsta : 45
Localizare : tg mures
Data de inscriere : 05/08/2008

Cel mai frumos Craciun din viata ta! Empty
MesajSubiect: Re: Cel mai frumos Craciun din viata ta!   Cel mai frumos Craciun din viata ta! Icon_minitimeLun 7 Dec - 8:46:20

Cel mai frumos Craciun din viata ta! 554842 Cel mai frumos Craciun din viata ta! 554842 spor la treaba fetele
Sus In jos
irinaemines
medic de garda
medic de garda
irinaemines


Numarul mesajelor : 13663
Varsta : 50
Localizare : worldwide
Data de inscriere : 13/09/2008

Cel mai frumos Craciun din viata ta! Empty
MesajSubiect: Re: Cel mai frumos Craciun din viata ta!   Cel mai frumos Craciun din viata ta! Icon_minitimeLun 7 Dec - 10:14:51

Multumim sposorului ca ni s-a alaturat...stiu care e cel mai frumos Craciun din viata mea....mai trebe doar sa gasesc cuvintele sa va povestesc ce am simtit atunci.........pana atunci am sa va pun o poza de atunci....Laught))
Cel mai frumos Craciun din viata ta! DSCF0847
Sus In jos
monamona26
mamica moderna
mamica moderna
monamona26


Numarul mesajelor : 28570
Varsta : 41
Localizare : medgidia
Data de inscriere : 01/10/2008

Cel mai frumos Craciun din viata ta! Empty
MesajSubiect: Re: Cel mai frumos Craciun din viata ta!   Cel mai frumos Craciun din viata ta! Icon_minitimeLun 7 Dec - 10:19:07

frumos concurs,,,,,,multumim sponsorului,,,,acu sa vedem talent la povestit,,ca la poezii avem Cel mai frumos Craciun din viata ta! 333142
Sus In jos
ana_claudia
photo stylist
photo stylist
ana_claudia


Numarul mesajelor : 8890
Varsta : 45
Localizare : tg mures
Data de inscriere : 05/08/2008

Cel mai frumos Craciun din viata ta! Empty
MesajSubiect: Re: Cel mai frumos Craciun din viata ta!   Cel mai frumos Craciun din viata ta! Icon_minitimeLun 7 Dec - 12:27:43

Cel mai frumos Craciun din viata ta! 554842 Cel mai frumos Craciun din viata ta! 554842 superb concursul
Sus In jos
monamona26
mamica moderna
mamica moderna
monamona26


Numarul mesajelor : 28570
Varsta : 41
Localizare : medgidia
Data de inscriere : 01/10/2008

Cel mai frumos Craciun din viata ta! Empty
MesajSubiect: Re: Cel mai frumos Craciun din viata ta!   Cel mai frumos Craciun din viata ta! Icon_minitimeLun 7 Dec - 12:55:02

POVESTE DE CRACIUN
Au fost atat de multe seri de craciun frumoase in viata mea ca nu stiu pe care sa vi-le povestesc acum.
au inceput atunci cand eram copil si invatam colinde inca din timpul verii pentru a putea merge cu fratele meu mai mare la colindat ,,asa de tare ne bucuram cand ne deschideau oamnenii usa si ne rasplateau cu mere,nuci si covrigi,,apoi cu nerabdare il asteptam pe MOS CRACIUN care ne aducea jucarii,,ciocolata ,,banane si portocale ,,pe care mama le razuia si coaja o punea in toate prajiturile pe care le pregatea pt CRACIUN si ANUL NOU,,,,,,
Au trecut zilele acelea dar inca ma bucur de CRACIUN ca si atunci ,,acum insa ii am alaturi pe copii si sotul meu care sunt cei mai importanti pentru mine.
Anul trecut familia noastra s-a mai imbogatit cu un membru ;un baietel care atunci cand toata lumea il astepta pe MOS CRACIUN el de abia implinise 10 lunite.
A venit pe lume la rugamintile fetitei noastre Andreea care cred ca cu un an in urma ii scrisese mosului cat de mult isi doreste un fratior,,,,,,,,
Alexandru inca nu mergea foarte bine in picioare dar a participat cu foarte mare entuziasm la impodobirea bradului in seara de ajun alaturi de andreea..mami si tati.
Aveam o bucurie imensa in suflet sa fim impreuna toti 4,,,,,sa ii vad pe copii atrasi de brad ,,de globulete,,de mirosul de prajituri pe care de abia asteptau sa le guste,,,,de clinchetul clopoteilor si de glasurile dulci ale colindatorilor care ne bateau la usa ,,,
Imi place CRACIUNUL,,,imi place iarna ,,imi place zapada ,,anul acesta imi doresc un craciun alb,,!!!!!!!!!!!,,
stiu ca totii ca-s mici ca-s mari asteapta CRACIUNUL pentru ca de CRACIUN se intampla MIRACOLE!!!!!!
avem si o pozica cu sora mea si cei doi frumosi ai mei si binenteles bradul impodobit
Cel mai frumos Craciun din viata ta! 21-12-08_2010
Sus In jos
lili
admin
admin
lili


Numarul mesajelor : 32234
Varsta : 44
Localizare : craiova
Data de inscriere : 08/03/2009

Cel mai frumos Craciun din viata ta! Empty
MesajSubiect: Re: Cel mai frumos Craciun din viata ta!   Cel mai frumos Craciun din viata ta! Icon_minitimeLun 7 Dec - 14:26:27

felicitari mona ca ai spart gheata Cel mai frumos Craciun din viata ta! 311766
Sus In jos
lili
admin
admin
lili


Numarul mesajelor : 32234
Varsta : 44
Localizare : craiova
Data de inscriere : 08/03/2009

Cel mai frumos Craciun din viata ta! Empty
MesajSubiect: Re: Cel mai frumos Craciun din viata ta!   Cel mai frumos Craciun din viata ta! Icon_minitimeLun 7 Dec - 14:39:37

Am nascut pe 19 noiembrie 2007 si pe data de 25 noiembrie am adus acasa ingerasul meu. De obicei , noi Craciunul il faceam la tara, dar acum fiind prea mic am hotarat sa ramanem acasa….asadar in acel an, 2007, am facut Craciunul acasa in trei, numai noi trei, doi parinti fericiti si o mica mogaldeata ce ne-a luminat seara mult mai tare decat au facut-o zecile de beculete asezate in brad si la geamuri.Atunci am primit in casa cei mai multi colindatori! Am stat si am ascultat colinde, in casa mirosea a brad, cozonaci si sarmale, iar in centrul atentiei era el, cel care se uita la noi cu ochisorii lui mici si parca dorea sa ne spuna: Craciun fericit mami!!! Craciun fericit tati!!!
cam asa aratam noi pe atunci, o poza imediat dupa baitza Cel mai frumos Craciun din viata ta! 333142
Cel mai frumos Craciun din viata ta! 2hi6y4x
Sus In jos
monamona26
mamica moderna
mamica moderna
monamona26


Numarul mesajelor : 28570
Varsta : 41
Localizare : medgidia
Data de inscriere : 01/10/2008

Cel mai frumos Craciun din viata ta! Empty
MesajSubiect: Re: Cel mai frumos Craciun din viata ta!   Cel mai frumos Craciun din viata ta! Icon_minitimeLun 7 Dec - 21:44:51

mersi lili,,bravo,, Cel mai frumos Craciun din viata ta! 311766
Sus In jos
brigita
prichindelul asistent
prichindelul asistent
brigita


Numarul mesajelor : 73586
Localizare : Ocna Mures
Data de inscriere : 29/03/2008

Cel mai frumos Craciun din viata ta! Empty
MesajSubiect: Re: Cel mai frumos Craciun din viata ta!   Cel mai frumos Craciun din viata ta! Icon_minitimeLun 7 Dec - 21:57:23

Bravo fetelor ,harnicute!!!!!!!!!!!
Multumim sponsorului ,sunt superbe premiile!!!!!!!!!!! Cel mai frumos Craciun din viata ta! 311766
Sus In jos
irinaemines
medic de garda
medic de garda
irinaemines


Numarul mesajelor : 13663
Varsta : 50
Localizare : worldwide
Data de inscriere : 13/09/2008

Cel mai frumos Craciun din viata ta! Empty
MesajSubiect: Re: Cel mai frumos Craciun din viata ta!   Cel mai frumos Craciun din viata ta! Icon_minitimeMar 8 Dec - 2:13:27

of...poate diseara ca azi..la munca....
Sus In jos
piciulici angela
prichindelul stie-tot
prichindelul stie-tot
piciulici angela


Numarul mesajelor : 4275
Varsta : 35
Localizare : FOCSANI
Data de inscriere : 19/08/2008

Cel mai frumos Craciun din viata ta! Empty
MesajSubiect: Re: Cel mai frumos Craciun din viata ta!   Cel mai frumos Craciun din viata ta! Icon_minitimeMar 8 Dec - 6:50:30

Cel mai frumos Craciun al meu a fost cel de acum 2 ani.A fost primul Craciun alaturi de sufletelul meu mic,Maria-Angela,si cat era ea de mititica a participat din plin la impodobirea bradului,macar cu privirea,imi aduc aminte ca nu avea decat 6 lunite si statea in leganutul ei si ne urmarea cu privirea ,parca dandu-ne indicatii unde sa punem globuletele,beteala,instalatiile..Nimic nu ne-a lipsit,toate bunatatile si cea mai savuroasa mancare,ne-am simtit impliniti si cu siguranta asta a fost cel mai frumos craiun din viata mea,cel petrecut alaturi de ingerasul meu mic.
Sarbatori fericite si noua an sa ne aduca multa sanatate si liniste in casele fiecaruia dintre noi !!!!!!! Cel mai frumos Craciun din viata ta! 554842
Sus In jos
irinaemines
medic de garda
medic de garda
irinaemines


Numarul mesajelor : 13663
Varsta : 50
Localizare : worldwide
Data de inscriere : 13/09/2008

Cel mai frumos Craciun din viata ta! Empty
MesajSubiect: Re: Cel mai frumos Craciun din viata ta!   Cel mai frumos Craciun din viata ta! Icon_minitimeMar 8 Dec - 11:00:08

25 decembrie 2007 - Mariuca are 11 luni...o lasam mereu acasa si nu intelege de ce...dar mami si tati alearga ca bezmeticii dupa brad, globuri , instalatii si cadouri...ea nu stie si chiar daca ar sti nu intelege...ne intoarcem si o punem la culcare...linistiti si calmi fara sa ne tradam...Mariuca adoarme si ca la un semn ...amandoi incepem sa scoatem de peste tot tot felul de bunatati...in timp record pregatim bradul, cel mai frumos brad facut de noi vreodata....cadourile sunt impachetate frumos cu funde mari, asa cum am vazut in filme si in poze...fug la bucatarie si pregatesc cateva platouri cu puisori din oua umplute....rosioare taiate ca florile , castraveti facuti arcuri...ce mai aranjamente demne de un restaurant de soi...pregatesc niste haine frumoase pentru Mariuca , ne imbracam si noi frumos si...asteptam ca zuza sa faca ochi.......instalatiile sunt toate aprinse...globurile lucesc....Mariuca face ochisori..si deodata, ii se maresca in cap...nu mai vazuse asa ceva ...poate auzise ea ceva in burtica mamei...dar acum are imaginea in fata si tot ce poate zice este.ooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo.............o imbracam frumos si ne asezam toti trei la masa...e incantata de tot ce vede in jurul ei...incearca sa inteleaga ce se intampla.......apoi ii spunem ca sub brad , printesa noastra draga are de desfacut cadouri.......mica cum este intelege...se baga cu totul sub brad si fundele si hartia sar in toate partile...tati o ia pe mami in brate si impreuna o admira pe zuza...ii sopteste la ureche mamei...mama, realizezi ca avem un pui?? SUNTEM PARINTI...........si pentru prima oara am pregatit bradul nu pentru noi si pentru PUIUL nostru......mami are ochii in lacrimi...nu mai conteaza ca zuza e cu totul in brad si trage de toate ...nu mai conteaza ca bradul se tine saracul sa nu cada ...puiul este fericit...si asta e tot ce conteaza....!!!
Sus In jos
wolf miki
photo stylist
photo stylist
wolf miki


Numarul mesajelor : 18275
Varsta : 51
Localizare : Galati
Data de inscriere : 18/06/2008

Cel mai frumos Craciun din viata ta! Empty
MesajSubiect: Re: Cel mai frumos Craciun din viata ta!   Cel mai frumos Craciun din viata ta! Icon_minitimeMar 8 Dec - 11:06:22

irinaaaa...m-ai facut sa plang!!!!! Cel mai frumos Craciun din viata ta! 53225 suuuperb povestit! dar nu cred ca poti povesti toate starile si sentimentele traite atunci!
frumoase povesti! sa va traiasca puii si sa va bucurati de toate nazbatiile lor!!! pupici pentru toti de la tusi Aii!!!
Cel mai frumos Craciun din viata ta! 311766 Cel mai frumos Craciun din viata ta! 311766 Cel mai frumos Craciun din viata ta! 311766 Cel mai frumos Craciun din viata ta! 311766
Sus In jos
irinaemines
medic de garda
medic de garda
irinaemines


Numarul mesajelor : 13663
Varsta : 50
Localizare : worldwide
Data de inscriere : 13/09/2008

Cel mai frumos Craciun din viata ta! Empty
MesajSubiect: Re: Cel mai frumos Craciun din viata ta!   Cel mai frumos Craciun din viata ta! Icon_minitimeMar 8 Dec - 11:09:54

multumesc Vali...dar atunci chiar am realizat ca nu mai facem pentru noi ceva...ci pentru ea..pentru bucuria din ochisorii ei....sper sa iti dea Dumnezeu pana la urma sansa sa traiesti pe propria-ti piele toate sentimentele pe care le-am trait eu...e fericire, e iubire, e pasiune in cea mai pura forma...atunci ne-am dat seama si eu si tati ca rostul nostru in viata s-a schimbat si ca suntem completi..........Laught))
Sus In jos
wolf miki
photo stylist
photo stylist
wolf miki


Numarul mesajelor : 18275
Varsta : 51
Localizare : Galati
Data de inscriere : 18/06/2008

Cel mai frumos Craciun din viata ta! Empty
MesajSubiect: Re: Cel mai frumos Craciun din viata ta!   Cel mai frumos Craciun din viata ta! Icon_minitimeMar 8 Dec - 11:10:59

asa continua sa pui gaz pe foc.... Cel mai frumos Craciun din viata ta! 29174
Sus In jos
irinaemines
medic de garda
medic de garda
irinaemines


Numarul mesajelor : 13663
Varsta : 50
Localizare : worldwide
Data de inscriere : 13/09/2008

Cel mai frumos Craciun din viata ta! Empty
MesajSubiect: Re: Cel mai frumos Craciun din viata ta!   Cel mai frumos Craciun din viata ta! Icon_minitimeMar 8 Dec - 11:12:34

nu draga mea, iarta-ma daca te supar...dar chiar iti doresc...daca as putea sa fac ceva in sensul asta sa te ajut as face-o pentru ca meriti cu prisosinta!!!!
Sus In jos
wolf miki
photo stylist
photo stylist
wolf miki


Numarul mesajelor : 18275
Varsta : 51
Localizare : Galati
Data de inscriere : 18/06/2008

Cel mai frumos Craciun din viata ta! Empty
MesajSubiect: Re: Cel mai frumos Craciun din viata ta!   Cel mai frumos Craciun din viata ta! Icon_minitimeMar 8 Dec - 11:16:43

Cel mai frumos Craciun din viata ta! 311766 Cel mai frumos Craciun din viata ta! 311766 Cel mai frumos Craciun din viata ta! 311766
Sus In jos
monamona26
mamica moderna
mamica moderna
monamona26


Numarul mesajelor : 28570
Varsta : 41
Localizare : medgidia
Data de inscriere : 01/10/2008

Cel mai frumos Craciun din viata ta! Empty
MesajSubiect: Re: Cel mai frumos Craciun din viata ta!   Cel mai frumos Craciun din viata ta! Icon_minitimeMar 8 Dec - 11:54:00

ffff frumos cuscra,,,,,m-am emotionat ,,,, Cel mai frumos Craciun din viata ta! 311766 tusii aiiiii te pupam dulce Cel mai frumos Craciun din viata ta! 311766
Sus In jos
ana_claudia
photo stylist
photo stylist
ana_claudia


Numarul mesajelor : 8890
Varsta : 45
Localizare : tg mures
Data de inscriere : 05/08/2008

Cel mai frumos Craciun din viata ta! Empty
MesajSubiect: Re: Cel mai frumos Craciun din viata ta!   Cel mai frumos Craciun din viata ta! Icon_minitimeMar 8 Dec - 12:43:16

foarte frumos fetelor, Irina ....mai facut sa lacrimez parca am trait povestea ta Cel mai frumos Craciun din viata ta! 554842
Sus In jos
lili
admin
admin
lili


Numarul mesajelor : 32234
Varsta : 44
Localizare : craiova
Data de inscriere : 08/03/2009

Cel mai frumos Craciun din viata ta! Empty
MesajSubiect: Re: Cel mai frumos Craciun din viata ta!   Cel mai frumos Craciun din viata ta! Icon_minitimeMar 8 Dec - 23:58:28

si noi te pupam tusiiii si poate vine mosu si la tine anu asta Cel mai frumos Craciun din viata ta! 311766
Sus In jos
dana
prichindel de sase stelute
prichindel de sase stelute
dana


Numarul mesajelor : 14578
Varsta : 46
Localizare : Rm.Sarat
Data de inscriere : 20/07/2009

Cel mai frumos Craciun din viata ta! Empty
MesajSubiect: Re: Cel mai frumos Craciun din viata ta!   Cel mai frumos Craciun din viata ta! Icon_minitimeMier 9 Dec - 0:26:30

superba povestea irina ,,,,daca mai vedea cum plang pt ca mi-am amintit prin ce-am trecut cand l-am adus pe lume pe marius si mi-au spus ca e f bolnav si nu are sanse multe dar o sa-mi gasesc timp sa va spun si povestea mea
Sus In jos
ana_claudia
photo stylist
photo stylist
ana_claudia


Numarul mesajelor : 8890
Varsta : 45
Localizare : tg mures
Data de inscriere : 05/08/2008

Cel mai frumos Craciun din viata ta! Empty
MesajSubiect: Re: Cel mai frumos Craciun din viata ta!   Cel mai frumos Craciun din viata ta! Icon_minitimeMier 9 Dec - 1:36:51

offffffffffff mai Dana mai ca si tu ai trecut prin multe Cel mai frumos Craciun din viata ta! 554842
Sus In jos
raluca borzea
mamica vorbareata
mamica vorbareata
raluca borzea


Numarul mesajelor : 34368
Varsta : 43
Localizare : agnita
Data de inscriere : 09/06/2008

Cel mai frumos Craciun din viata ta! Empty
MesajSubiect: Re: Cel mai frumos Craciun din viata ta!   Cel mai frumos Craciun din viata ta! Icon_minitimeMier 9 Dec - 1:52:08

of irina ca sunt cu ochii inlacrimati......frumos Cel mai frumos Craciun din viata ta! 571920
Sus In jos
wolf miki
photo stylist
photo stylist
wolf miki


Numarul mesajelor : 18275
Varsta : 51
Localizare : Galati
Data de inscriere : 18/06/2008

Cel mai frumos Craciun din viata ta! Empty
MesajSubiect: Re: Cel mai frumos Craciun din viata ta!   Cel mai frumos Craciun din viata ta! Icon_minitimeMier 9 Dec - 3:55:09

Cel mai frumos Craciun din viata ta! 554842 Cel mai frumos Craciun din viata ta! 554842pupa tusiii toti nepoteii frumosi!!!!
Sus In jos
Continut sponsorizat





Cel mai frumos Craciun din viata ta! Empty
MesajSubiect: Re: Cel mai frumos Craciun din viata ta!   Cel mai frumos Craciun din viata ta! Icon_minitime

Sus In jos
 
Cel mai frumos Craciun din viata ta!
Sus 
Pagina 1 din 7Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Cumpara o viata!!!!
» Bradutul de Craciun!
» Traditii de Craciun
» Colaj de Craciun !
» Copilul tau il asteapta pe Mos Craciun?

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
mamici&prichindei :: cosul de gunoi :: arhiva 2010 :: Passion4u-
Mergi direct la: