mamici&prichindei
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

mamici&prichindei


 
AcasaAcasa  PortalPortal  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Cafeluta mamicilor...9!

In jos 
+12
brigita
bobodeni06
klaudya87
marilena84
simpic
wolf miki
irinaemines
aniram
alyna
alinagherman
lili
Lulu_kim
16 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 15 ... 27, 28, 29, 30  Urmatorul
AutorMesaj
Lulu_kim
prichindelul jucaus
prichindelul jucaus
Lulu_kim


Numarul mesajelor : 1222
Varsta : 34
Localizare : Romania
Data de inscriere : 19/11/2010

Cafeluta mamicilor...9! - Pagina 28 Empty
MesajSubiect: Re: Cafeluta mamicilor...9!   Cafeluta mamicilor...9! - Pagina 28 Icon_minitimeLun 6 Dec - 10:04:41

Da asa este!
Sus In jos
elisa
prichindelul nou-venit
prichindelul nou-venit
elisa


Numarul mesajelor : 172
Varsta : 40
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 30/11/2010

Cafeluta mamicilor...9! - Pagina 28 Empty
MesajSubiect: Re: Cafeluta mamicilor...9!   Cafeluta mamicilor...9! - Pagina 28 Icon_minitimeLun 6 Dec - 10:05:44

Lulu_kim a scris:
Spor la treaba Elisa!!Adica la pus pozici! Cafeluta mamicilor...9! - Pagina 28 311766
mersic....acu incerc,de abia astept sa ne laudam cu bebeiii....eu sunt prima la nastere???sau mai e cineva?
Sus In jos
klaudya87
mamica jucausa
mamica jucausa
klaudya87


Numarul mesajelor : 22874
Varsta : 37
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/09/2010

Cafeluta mamicilor...9! - Pagina 28 Empty
MesajSubiect: Re: Cafeluta mamicilor...9!   Cafeluta mamicilor...9! - Pagina 28 Icon_minitimeLun 6 Dec - 10:05:46

oricum o sa mai faci ecografii asa ca m-ai ai timp ...4D ai facut?
Sus In jos
raluca borzea
mamica vorbareata
mamica vorbareata
raluca borzea


Numarul mesajelor : 34368
Varsta : 43
Localizare : agnita
Data de inscriere : 09/06/2008

Cafeluta mamicilor...9! - Pagina 28 Empty
MesajSubiect: Re: Cafeluta mamicilor...9!   Cafeluta mamicilor...9! - Pagina 28 Icon_minitimeLun 6 Dec - 10:07:29

am mancat eu kiwi ca tudor cand a vazut cum arata a zis ca nu ii place, de fapt, nuvrea fructe, numai mere si banane mananca, cand era mic ii dadeam si piersica si suc de portocale, acum nimic................suc de portocale mai cere cateodata...........
Sus In jos
elisa
prichindelul nou-venit
prichindelul nou-venit
elisa


Numarul mesajelor : 172
Varsta : 40
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 30/11/2010

Cafeluta mamicilor...9! - Pagina 28 Empty
MesajSubiect: Re: Cafeluta mamicilor...9!   Cafeluta mamicilor...9! - Pagina 28 Icon_minitimeLun 6 Dec - 10:07:38

klaudya87 a scris:
oricum o sa mai faci ecografii asa ca m-ai ai timp ...4D ai facut?
dap am facut 4D la 22 de saptamani.... Cafeluta mamicilor...9! - Pagina 28 311766
Sus In jos
Lulu_kim
prichindelul jucaus
prichindelul jucaus
Lulu_kim


Numarul mesajelor : 1222
Varsta : 34
Localizare : Romania
Data de inscriere : 19/11/2010

Cafeluta mamicilor...9! - Pagina 28 Empty
MesajSubiect: Re: Cafeluta mamicilor...9!   Cafeluta mamicilor...9! - Pagina 28 Icon_minitimeLun 6 Dec - 10:10:01

Aaaa....poate o sa fac si eu un ecograf 4d dar pe la 27 de saptamani ..mai incolo..
Sus In jos
elisa
prichindelul nou-venit
prichindelul nou-venit
elisa


Numarul mesajelor : 172
Varsta : 40
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 30/11/2010

Cafeluta mamicilor...9! - Pagina 28 Empty
MesajSubiect: Re: Cafeluta mamicilor...9!   Cafeluta mamicilor...9! - Pagina 28 Icon_minitimeLun 6 Dec - 10:10:24

raluca borzea a scris:
am mancat eu kiwi ca tudor cand a vazut cum arata a zis ca nu ii place, de fapt, nuvrea fructe, numai mere si banane mananca, cand era mic ii dadeam si piersica si suc de portocale, acum nimic................suc de portocale mai cere cateodata...........
a mea nu mananca mere absolut deloc....si lapte nu bea....ma chinui sa ii dau cu cacao doar atat bea.....si iaurt de fructe mai mananca ca lactat, ca branzica sau smanata nuu....nu mai stiu ce sa ma fac cu ea dezamagit
Sus In jos
elisa
prichindelul nou-venit
prichindelul nou-venit
elisa


Numarul mesajelor : 172
Varsta : 40
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 30/11/2010

Cafeluta mamicilor...9! - Pagina 28 Empty
MesajSubiect: Re: Cafeluta mamicilor...9!   Cafeluta mamicilor...9! - Pagina 28 Icon_minitimeLun 6 Dec - 10:10:50

Lulu_kim a scris:
Aaaa....poate o sa fac si eu un ecograf 4d dar pe la 27 de saptamani ..mai incolo..
felicitari pt prichindel zambaretzzz Cafeluta mamicilor...9! - Pagina 28 311766 Cafeluta mamicilor...9! - Pagina 28 311766
Sus In jos
raluca borzea
mamica vorbareata
mamica vorbareata
raluca borzea


Numarul mesajelor : 34368
Varsta : 43
Localizare : agnita
Data de inscriere : 09/06/2008

Cafeluta mamicilor...9! - Pagina 28 Empty
MesajSubiect: Re: Cafeluta mamicilor...9!   Cafeluta mamicilor...9! - Pagina 28 Icon_minitimeLun 6 Dec - 10:11:34

cand va vad burticile imi aduc aminte cum eram si eu..................vai si pe la 39 de saptamani nu mai puteam, asteptam sa nasc ..........abia ma mai miscam.
Sus In jos
elisa
prichindelul nou-venit
prichindelul nou-venit
elisa


Numarul mesajelor : 172
Varsta : 40
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 30/11/2010

Cafeluta mamicilor...9! - Pagina 28 Empty
MesajSubiect: Re: Cafeluta mamicilor...9!   Cafeluta mamicilor...9! - Pagina 28 Icon_minitimeLun 6 Dec - 10:11:45

mi-am facut album da inca nu am pus pozici...voi pune Cafeluta mamicilor...9! - Pagina 28 311766
Sus In jos
elisa
prichindelul nou-venit
prichindelul nou-venit
elisa


Numarul mesajelor : 172
Varsta : 40
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 30/11/2010

Cafeluta mamicilor...9! - Pagina 28 Empty
MesajSubiect: Re: Cafeluta mamicilor...9!   Cafeluta mamicilor...9! - Pagina 28 Icon_minitimeLun 6 Dec - 10:12:55

raluca borzea a scris:
cand va vad burticile imi aduc aminte cum eram si eu..................vai si pe la 39 de saptamani nu mai puteam, asteptam sa nasc ..........abia ma mai miscam.
te cred asa eram si eu cu Clary.....e naspa cand ai burtica mare si incerci sa iti dai unghiile la picioare...nu ajungi....eu am burtica maricica acum sii e naspha cu taierea ungiilor la picioare evil
Sus In jos
raluca borzea
mamica vorbareata
mamica vorbareata
raluca borzea


Numarul mesajelor : 34368
Varsta : 43
Localizare : agnita
Data de inscriere : 09/06/2008

Cafeluta mamicilor...9! - Pagina 28 Empty
MesajSubiect: Re: Cafeluta mamicilor...9!   Cafeluta mamicilor...9! - Pagina 28 Icon_minitimeLun 6 Dec - 10:13:00

cu laptele si iaurturile nu avem probleme, desi mi-a fost teama ca eu de cand mi-a luat mama tzatza nu am mai baut lapte...............dar tudor il bea cu placere.........
Sus In jos
elisa
prichindelul nou-venit
prichindelul nou-venit
elisa


Numarul mesajelor : 172
Varsta : 40
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 30/11/2010

Cafeluta mamicilor...9! - Pagina 28 Empty
MesajSubiect: Re: Cafeluta mamicilor...9!   Cafeluta mamicilor...9! - Pagina 28 Icon_minitimeLun 6 Dec - 10:13:24

elisa a scris:
raluca borzea a scris:
cand va vad burticile imi aduc aminte cum eram si eu..................vai si pe la 39 de saptamani nu mai puteam, asteptam sa nasc ..........abia ma mai miscam.
te cred asa eram si eu cu Clary.....e naspa cand ai burtica mare si incerci sa iti dai unghiile la picioare...nu ajungi....eu am burtica maricica acum sii e naspha cu taierea unghiilor la picioare evil
Sus In jos
raluca borzea
mamica vorbareata
mamica vorbareata
raluca borzea


Numarul mesajelor : 34368
Varsta : 43
Localizare : agnita
Data de inscriere : 09/06/2008

Cafeluta mamicilor...9! - Pagina 28 Empty
MesajSubiect: Re: Cafeluta mamicilor...9!   Cafeluta mamicilor...9! - Pagina 28 Icon_minitimeLun 6 Dec - 10:14:46

elisa a scris:
raluca borzea a scris:
cand va vad burticile imi aduc aminte cum eram si eu..................vai si pe la 39 de saptamani nu mai puteam, asteptam sa nasc ..........abia ma mai miscam.
te cred asa eram si eu cu Clary.....e naspa cand ai burtica mare si incerci sa iti dai unghiile la picioare...nu ajungi....eu am burtica maricica acum sii e naspha cu taierea ungiilor la picioare evil

vai .............nu mai poti face nimic...........eu il rugm pe sot sa ma rada ca sa nu ajung asa la spital, el nu si nu, si cand a vazut ca a venit infirmiera sa ma rada i-a parut rau................eu aveam ghete cu fermoar ca altfel cine imi facea sireturile.
Sus In jos
Lulu_kim
prichindelul jucaus
prichindelul jucaus
Lulu_kim


Numarul mesajelor : 1222
Varsta : 34
Localizare : Romania
Data de inscriere : 19/11/2010

Cafeluta mamicilor...9! - Pagina 28 Empty
MesajSubiect: Re: Cafeluta mamicilor...9!   Cafeluta mamicilor...9! - Pagina 28 Icon_minitimeLun 6 Dec - 10:14:59

Aaaa....nici eu nu am supt taztica de la mama...dar sper sa nu faca asa si bebe meu!Am fost si anemica de mica...si sper sa nu ma mosteneasca in astea! Cafeluta mamicilor...9! - Pagina 28 804181
Sus In jos
Lulu_kim
prichindelul jucaus
prichindelul jucaus
Lulu_kim


Numarul mesajelor : 1222
Varsta : 34
Localizare : Romania
Data de inscriere : 19/11/2010

Cafeluta mamicilor...9! - Pagina 28 Empty
MesajSubiect: Re: Cafeluta mamicilor...9!   Cafeluta mamicilor...9! - Pagina 28 Icon_minitimeLun 6 Dec - 10:16:22

raluca borzea a scris:
elisa a scris:
raluca borzea a scris:
cand va vad burticile imi aduc aminte cum eram si eu..................vai si pe la 39 de saptamani nu mai puteam, asteptam sa nasc ..........abia ma mai miscam.
te cred asa eram si eu cu Clary.....e naspa cand ai burtica mare si incerci sa iti dai unghiile la picioare...nu ajungi....eu am burtica maricica acum sii e naspha cu taierea ungiilor la picioare evil

vai .............nu mai poti face nimic...........eu il rugm pe sot sa ma rada ca sa nu ajung asa la spital, el nu si nu, si cand a vazut ca a venit infirmiera sa ma rada i-a parut rau................eu aveam ghete cu fermoar ca altfel cine imi facea sireturile.
Vai...parca imi este frica!!Si eu am burtica destul de mare!Si e greu si la dormit...ca eu dormeam mai mult pe burta si acuma nu prea pot! Cafeluta mamicilor...9! - Pagina 28 29174
Sus In jos
klaudya87
mamica jucausa
mamica jucausa
klaudya87


Numarul mesajelor : 22874
Varsta : 37
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/09/2010

Cafeluta mamicilor...9! - Pagina 28 Empty
MesajSubiect: Re: Cafeluta mamicilor...9!   Cafeluta mamicilor...9! - Pagina 28 Icon_minitimeLun 6 Dec - 10:16:25

am avut noroc ca nu am avut o burta asa mare lol! dar sa imi tai unghile la picioare nu puteam ma duceam sa mi le fac odata la luna
Sus In jos
raluca borzea
mamica vorbareata
mamica vorbareata
raluca borzea


Numarul mesajelor : 34368
Varsta : 43
Localizare : agnita
Data de inscriere : 09/06/2008

Cafeluta mamicilor...9! - Pagina 28 Empty
MesajSubiect: Re: Cafeluta mamicilor...9!   Cafeluta mamicilor...9! - Pagina 28 Icon_minitimeLun 6 Dec - 10:16:40

Lulu_kim a scris:
Aaaa....nici eu nu am supt taztica de la mama...dar sper sa nu faca asa si bebe meu!Am fost si anemica de mica...si sper sa nu ma mosteneasca in astea! Cafeluta mamicilor...9! - Pagina 28 804181

laura eu am supt mult, si cand m-a intarcat nu am acceptat alt lapte..............acum mananc rar cu mamaliga sau cand eram gravida manca cu cereala, dar numai din cutie care nu face smantana, ca altfel il dadeam triplu afara.............acum nu pot sa beau lapte din cana..............
Sus In jos
elisa
prichindelul nou-venit
prichindelul nou-venit
elisa


Numarul mesajelor : 172
Varsta : 40
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 30/11/2010

Cafeluta mamicilor...9! - Pagina 28 Empty
MesajSubiect: Re: Cafeluta mamicilor...9!   Cafeluta mamicilor...9! - Pagina 28 Icon_minitimeLun 6 Dec - 10:17:02

raluca borzea a scris:
cu laptele si iaurturile nu avem probleme, desi mi-a fost teama ca eu de cand mi-a luat mama tzatza nu am mai baut lapte...............dar tudor il bea cu placere.........
ma bucur....la noi e super naspa ca nu bea deloc pupici
Sus In jos
raluca borzea
mamica vorbareata
mamica vorbareata
raluca borzea


Numarul mesajelor : 34368
Varsta : 43
Localizare : agnita
Data de inscriere : 09/06/2008

Cafeluta mamicilor...9! - Pagina 28 Empty
MesajSubiect: Re: Cafeluta mamicilor...9!   Cafeluta mamicilor...9! - Pagina 28 Icon_minitimeLun 6 Dec - 10:17:33

da e naspa.............
Sus In jos
elisa
prichindelul nou-venit
prichindelul nou-venit
elisa


Numarul mesajelor : 172
Varsta : 40
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 30/11/2010

Cafeluta mamicilor...9! - Pagina 28 Empty
MesajSubiect: Re: Cafeluta mamicilor...9!   Cafeluta mamicilor...9! - Pagina 28 Icon_minitimeLun 6 Dec - 10:18:09

raluca borzea a scris:
Lulu_kim a scris:
Aaaa....nici eu nu am supt taztica de la mama...dar sper sa nu faca asa si bebe meu!Am fost si anemica de mica...si sper sa nu ma mosteneasca in astea! Cafeluta mamicilor...9! - Pagina 28 804181

laura eu am supt mult, si cand m-a intarcat nu am acceptat alt lapte..............acum mananc rar cu mamaliga sau cand eram gravida manca cu cereala, dar numai din cutie care nu face smantana, ca altfel il dadeam triplu afara.............acum nu pot sa beau lapte din cana..............
eu adoor laptele de mica si pe timpul sarcinii am baut lapte...si inca beau ....poate Clary nu bea pt ca am baut eu prea mult lapte cand eram gravi cu ea Cafeluta mamicilor...9! - Pagina 28 29174
Sus In jos
raluca borzea
mamica vorbareata
mamica vorbareata
raluca borzea


Numarul mesajelor : 34368
Varsta : 43
Localizare : agnita
Data de inscriere : 09/06/2008

Cafeluta mamicilor...9! - Pagina 28 Empty
MesajSubiect: Re: Cafeluta mamicilor...9!   Cafeluta mamicilor...9! - Pagina 28 Icon_minitimeLun 6 Dec - 10:18:48

nu e asta, eu am mancat la mere cand am fost gravida si tudor numai mere cere
Sus In jos
elisa
prichindelul nou-venit
prichindelul nou-venit
elisa


Numarul mesajelor : 172
Varsta : 40
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 30/11/2010

Cafeluta mamicilor...9! - Pagina 28 Empty
MesajSubiect: Re: Cafeluta mamicilor...9!   Cafeluta mamicilor...9! - Pagina 28 Icon_minitimeLun 6 Dec - 10:19:28

Lulu_kim a scris:
raluca borzea a scris:
elisa a scris:
raluca borzea a scris:
cand va vad burticile imi aduc aminte cum eram si eu..................vai si pe la 39 de saptamani nu mai puteam, asteptam sa nasc ..........abia ma mai miscam.
te cred asa eram si eu cu Clary.....e naspa cand ai burtica mare si incerci sa iti dai unghiile la picioare...nu ajungi....eu am burtica maricica acum sii e naspha cu taierea ungiilor la picioare evil

vai .............nu mai poti face nimic...........eu il rugm pe sot sa ma rada ca sa nu ajung asa la spital, el nu si nu, si cand a vazut ca a venit infirmiera sa ma rada i-a parut rau................eu aveam ghete cu fermoar ca altfel cine imi facea sireturile.
Vai...parca imi este frica!!Si eu am burtica destul de mare!Si e greu si la dormit...ca eu dormeam mai mult pe burta si acuma nu prea pot! Cafeluta mamicilor...9! - Pagina 28 29174
eii Zoe fi barbata Cafeluta mamicilor...9! - Pagina 28 804181 Cafeluta mamicilor...9! - Pagina 28 804181 stii vb acceea??? deci fii barbata....cand o sa-ti vezi puiul vei uita tot ce ai patzit in sarcina lol!
Sus In jos
raluca borzea
mamica vorbareata
mamica vorbareata
raluca borzea


Numarul mesajelor : 34368
Varsta : 43
Localizare : agnita
Data de inscriere : 09/06/2008

Cafeluta mamicilor...9! - Pagina 28 Empty
MesajSubiect: Re: Cafeluta mamicilor...9!   Cafeluta mamicilor...9! - Pagina 28 Icon_minitimeLun 6 Dec - 10:19:43

merg sa ii fac dush la print si apoi la nani ca azi sunt obosita...............pe maine la cafea fetelor!
Sus In jos
elisa
prichindelul nou-venit
prichindelul nou-venit
elisa


Numarul mesajelor : 172
Varsta : 40
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 30/11/2010

Cafeluta mamicilor...9! - Pagina 28 Empty
MesajSubiect: Re: Cafeluta mamicilor...9!   Cafeluta mamicilor...9! - Pagina 28 Icon_minitimeLun 6 Dec - 10:20:16

raluca borzea a scris:
nu e asta, eu am mancat la mere cand am fost gravida si tudor numai mere cere
o fi prins narav de la cineva.......sau e ea fitzoasa deobicei...de fapt asa e intotdeauna fitzoasa Cafeluta mamicilor...9! - Pagina 28 215691
Sus In jos
Continut sponsorizat





Cafeluta mamicilor...9! - Pagina 28 Empty
MesajSubiect: Re: Cafeluta mamicilor...9!   Cafeluta mamicilor...9! - Pagina 28 Icon_minitime

Sus In jos
 
Cafeluta mamicilor...9!
Sus 
Pagina 28 din 30Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 15 ... 27, 28, 29, 30  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Cafeneaua mamicilor......19
» Cafeneaua mamicilor..4
» Cafeneaua mamicilor..2
» Cafeneau mamicilor ...18
» Cafeneaua mamicilor ...3

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
mamici&prichindei :: cosul de gunoi :: arhiva 2010-
Mergi direct la: