mamici&prichindei
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

mamici&prichindei


 
AcasaAcasa  PortalPortal  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 pro sau contra avortului?

In jos 
+10
capbunvivi
maryanda
susucora
alina diana
dodo19
mihaela83
GABITA
julia22
analis
sorina
14 participanți
AutorMesaj
sorina
prichindelul nou-venit
prichindelul nou-venit
sorina


Numarul mesajelor : 232
Varsta : 37
Localizare : cluj-napoca
Data de inscriere : 06/04/2008

pro sau contra avortului? Empty
MesajSubiect: pro sau contra avortului?   pro sau contra avortului? Icon_minitimeJoi 24 Apr - 21:26:38

ce parere aveti despre avort sau cele care fac avort?sunteti pro sau contra
Sus In jos
analis
prichindelul zambaret
prichindelul zambaret
analis


Numarul mesajelor : 859
Varsta : 44
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 29/03/2008

pro sau contra avortului? Empty
MesajSubiect: Re: pro sau contra avortului?   pro sau contra avortului? Icon_minitimeMar 29 Apr - 1:31:15

Normal ca nu sunt de acord.Dar sunt femei care nu au cu ce sa se intretina pe ele...Nu se protejeaza si raman gravide.Ce ar fi de facut in cazurile astea?Care ar fi solutia cea mai buna?
Sus In jos
julia22
prichindelul zambaret
prichindelul zambaret
julia22


Numarul mesajelor : 527
Varsta : 43
Localizare : cluj napoca
Data de inscriere : 15/04/2008

pro sau contra avortului? Empty
MesajSubiect: Re: pro sau contra avortului?   pro sau contra avortului? Icon_minitimeMar 29 Apr - 7:20:55

sant inpotriva ,dar din pacate cateodata tot ajungi acolo si daca te protejezi sau sant multe femei care nu au cu ce sa intretina un copil asa ca mai bine sa faca decat sa arunce la gunoi ca pe un obiect
Sus In jos
GABITA
prichindelul stie-tot
prichindelul stie-tot
GABITA


Numarul mesajelor : 4146
Varsta : 45
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 29/03/2008

pro sau contra avortului? Empty
MesajSubiect: Re: pro sau contra avortului?   pro sau contra avortului? Icon_minitimeMar 29 Apr - 9:43:42

si eu sunt contra
Sus In jos
mihaela83
admin
admin
mihaela83


Numarul mesajelor : 15872
Varsta : 40
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 09/05/2008

pro sau contra avortului? Empty
MesajSubiect: Re: pro sau contra avortului?   pro sau contra avortului? Icon_minitimeSam 10 Mai - 0:24:31

si eu sunt contra avorturilor,dar si asa am fost nevoita sa recurg la unul acum vreo 4ani;dar nu pt ca asta imi doream ci pt ca un medic ... mi-a spus ca nu sunt insarcinata,iar eu luam anticonceptionale.lucrul asta afectase mult sarcina si riscam enorm iar singura solutie a fost sa intrerup sarcina;m-a durut si mi-a ramas un gol in suflet,dar a trebuit sa merg mai departe....
Sus In jos
http://www.semineebrasov.ro
dodo19
admin
admin
dodo19


Numarul mesajelor : 5803
Varsta : 46
Localizare : Brasov
Data de inscriere : 01/04/2008

pro sau contra avortului? Empty
MesajSubiect: Re: pro sau contra avortului?   pro sau contra avortului? Icon_minitimeSam 10 Mai - 1:23:44

Sunt de acord cu avorturile in cazul in care fatul nu se dezvolta bine si nu ar putea supravietui,in cazul in care o femeie este bolnava si nu are voie sa nasca..dar in rest?eu consider ca femeile care avorteaza sunt niste egoiste..
Sfatul meu este ca atunci cand ramaneti insarcinata si aveti gandul sa avortati sa ziceti:"in ochii lui D-zeu cine este mai important eu sau aceasta fiinta care creste in mine..cum va arata copilul?va avea ochii mari ca ai mei?va fi la fel de nazdravan ca si tati? "

Sper din tot sufletul ca cei sau cele care vor viziona urmatorul filmulet sa mediteze mai mult la acest lucru.............ATENTIE imagini zguduitoare.
click aici: Strigatul mut 😢 😢 😢
Sus In jos
julia22
prichindelul zambaret
prichindelul zambaret
julia22


Numarul mesajelor : 527
Varsta : 43
Localizare : cluj napoca
Data de inscriere : 15/04/2008

pro sau contra avortului? Empty
MesajSubiect: Re: pro sau contra avortului?   pro sau contra avortului? Icon_minitimeSam 10 Mai - 4:14:48

Dodo am vizionat filmu sa stiu ca m am cutremurat ce am vazut ,din pacate asta e ,si sa sti ca sunt de acord cu tine da daca sant malformati sau sanse de viata .
Eu am pierdut o sarcina la 8 sapt [oprit in evolutie]si am ajuns la avort asta e au trecut 6 luni si nu am reusit sa uit trauma si cateodata ma uit in oglinda si imi imaginez ce burtica aveam acum
Sus In jos
alina diana
prichindelul somnoros
prichindelul somnoros
alina diana


Numarul mesajelor : 311
Varsta : 45
Localizare : targoviste,dambovita
Data de inscriere : 30/05/2008

pro sau contra avortului? Empty
MesajSubiect: Re: pro sau contra avortului?   pro sau contra avortului? Icon_minitimeMar 3 Iun - 13:54:57

nici eu nu sunt de acord cu avortul,dar decat sa-l faca si sa-l vezi pe la televizor ca l-a abandonat sau mai stiu eu ce,mai bine asa!!!!!!!!!
Sus In jos
GABITA
prichindelul stie-tot
prichindelul stie-tot
GABITA


Numarul mesajelor : 4146
Varsta : 45
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 29/03/2008

pro sau contra avortului? Empty
MesajSubiect: Re: pro sau contra avortului?   pro sau contra avortului? Icon_minitimeJoi 5 Iun - 2:59:40

imi pare rau pentru voi mihaela si julia pro sau contra avortului? 409573
Sus In jos
julia22
prichindelul zambaret
prichindelul zambaret
julia22


Numarul mesajelor : 527
Varsta : 43
Localizare : cluj napoca
Data de inscriere : 15/04/2008

pro sau contra avortului? Empty
MesajSubiect: Re: pro sau contra avortului?   pro sau contra avortului? Icon_minitimeJoi 5 Iun - 7:05:06

asa e viata asta ,si cu bine si cu rele
Sus In jos
alina diana
prichindelul somnoros
prichindelul somnoros
alina diana


Numarul mesajelor : 311
Varsta : 45
Localizare : targoviste,dambovita
Data de inscriere : 30/05/2008

pro sau contra avortului? Empty
MesajSubiect: Re: pro sau contra avortului?   pro sau contra avortului? Icon_minitimeJoi 5 Iun - 7:52:24

normal!!!!!!!!!!
Sus In jos
susucora
prichindelul nou-venit
prichindelul nou-venit
susucora


Numarul mesajelor : 22
Varsta : 43
Localizare : galati
Data de inscriere : 24/08/2008

pro sau contra avortului? Empty
MesajSubiect: Re: pro sau contra avortului?   pro sau contra avortului? Icon_minitimeDum 24 Aug - 12:03:45

O inteleg foarte mult pe Julia, ca si eu am trecut prin momente grele ca ea. La prima sarcina m-am dus bucuroasa la Dr. si cand mi-a zis ca s-a oprit din evolutie la 6 sap. iar eu m-am dus cand trebuia sa am 8 sap. am crezut ca mor. Nu eram deacort cu avortu dar riscam mult si asa era un risc mare. Hei dar acum sunt din nou insarcinata si ma bucur ca este bine. Deci daca trebuie si sa se faca avort asta e, nu sunt deacort in alte cazuri.
Sus In jos
maryanda
prichindelul V.I.P.
prichindelul V.I.P.
maryanda


Numarul mesajelor : 4615
Varsta : 42
Localizare : bacau
Data de inscriere : 29/03/2008

pro sau contra avortului? Empty
MesajSubiect: Re: pro sau contra avortului?   pro sau contra avortului? Icon_minitimeDum 24 Aug - 12:13:21

sanatate multa susucora

sa dea domnu sa duci bine sarcina pro sau contra avortului? 311766
Sus In jos
https://mamici7prichindei.forumgratuit.ro/index.htm
susucora
prichindelul nou-venit
prichindelul nou-venit
susucora


Numarul mesajelor : 22
Varsta : 43
Localizare : galati
Data de inscriere : 24/08/2008

pro sau contra avortului? Empty
MesajSubiect: Re: pro sau contra avortului?   pro sau contra avortului? Icon_minitimeMar 26 Aug - 6:38:44

Multumesc maryanda , le doresc la toate multa sanatate pro sau contra avortului? 311766 pro sau contra avortului? 734677
Sus In jos
capbunvivi
prichindelul senior
prichindelul senior
capbunvivi


Numarul mesajelor : 6768
Varsta : 42
Localizare : Braila
Data de inscriere : 23/10/2008

pro sau contra avortului? Empty
MesajSubiect: Re: pro sau contra avortului?   pro sau contra avortului? Icon_minitimeLun 15 Dec - 8:23:20

contra fara discutie
Sus In jos
mirumati
prichindelul nou-venit
prichindelul nou-venit
mirumati


Numarul mesajelor : 233
Varsta : 43
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 29/03/2008

pro sau contra avortului? Empty
MesajSubiect: Re: pro sau contra avortului?   pro sau contra avortului? Icon_minitimeMar 6 Ian - 13:04:33

Si eu sunt contra. Cu toate ca am deja 2 copii, de curand am aflat ca va veni si al 3-lea, la inceputul lunii august. Initial m-am gandit la avort, avand si probleme cu Mathias, dar apoi mi-am dat seama ca ingerasul asta nu are nici o vina. A venit la noi (cu toate ca ne protejam la modul cel mai serios) si merita o sansa la viata. Cine sunt eu sa ii iau sansa asta? Multi spun ca sunt inconstienta, ca nu stiu ce ma asteapta cu 3 copii in ziua de azi, dar...eu sper sa ne descurcam.
Sus In jos
miky_28
prichindelul nou-venit
prichindelul nou-venit
miky_28


Numarul mesajelor : 72
Varsta : 44
Localizare : codlea
Data de inscriere : 28/10/2008

pro sau contra avortului? Empty
MesajSubiect: Re: pro sau contra avortului?   pro sau contra avortului? Icon_minitimeLun 12 Ian - 5:39:21

si eu sunt contra.daca dumnezeu a dat viata acelui copil nu se cuvine ca noi sa ii luam acest drept.insa fiecare face cum crede de cuviinta!
Sus In jos
anuta22
prichindelul nou-venit
prichindelul nou-venit
anuta22


Numarul mesajelor : 140
Varsta : 36
Localizare : onesti bacau
Data de inscriere : 12/05/2009

pro sau contra avortului? Empty
MesajSubiect: Re: pro sau contra avortului?   pro sau contra avortului? Icon_minitimeLun 18 Mai - 11:52:39

eu sunt contra,nu as face niciodata avort,pentru nimic in lume.
Sus In jos
alinagherman
mamica moderna
mamica moderna
alinagherman


Numarul mesajelor : 26955
Varsta : 41
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 16/03/2009

pro sau contra avortului? Empty
MesajSubiect: Re: pro sau contra avortului?   pro sau contra avortului? Icon_minitimeMier 9 Sept - 11:12:39

sunt atatea femei in lume are se chinuie sa faca un copil si tot atatea care ii avorteaza sau abandoneaza....nu sunt de acord cu avortul...omori o viata...tot crima se numeste....daca este recomandat din motive medicale este k dar altfel nu
Sus In jos
Continut sponsorizat





pro sau contra avortului? Empty
MesajSubiect: Re: pro sau contra avortului?   pro sau contra avortului? Icon_minitime

Sus In jos
 
pro sau contra avortului?
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
mamici&prichindei :: Preconceptia, sarcina, nasterea :: Totul despre sarcina-
Mergi direct la: